10 dakikada kusursuz makyaj için ipuçları – Posta

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Makyaj yapmak genellikle çok vakit alır. Hem kusursuz görünmek hem de zamandan tasarruf etmek için makyajınızı hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.
Hızlı makyaj yaptığınızda pürüzsüz bir görünüm elde edemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak birkaç basit yöntemler hızlı ve kusursuz makyaj yapabilirsiniz.
1. ADIM: CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN
Aceleniz varsa ve hızlı bir şekilde makyaj yapmak istiyorsanız kusursuz bir ten makyajı için ilk önce cildinizi nemlendirmeniz gerekir.
Makyaja başlamadan önce cildi nemlendirici uygulamak makyaj yaparken kullanacağınız ürünlerin cilde daha kolay yayılmasını sağlar.
Böylece daha doğal bir görüntü elde ederken makyajınızı daha kısa sürede tamamlamış olursunuz.
Cilt kusurlarını gizlemek için kullanacağınız fondöten ya da BB kremlerin cilt tonunuza uygun olmasına dikkat edin. Doğal bitişli fondötenler hızlı makyaj yapmanızı kolaylaştırır.
Nemlendirici etkili olan ve ciltle hemen uyum sağlayan fondötenler sayesinde anında kusursuz bir ten elde edebilirsiniz. Kremsi hafif dokusuyla cilde çok kolay bir şekilde uygulanan fondötenler cilt ile bütünleşir.
Kontür yapmak için uygun zamanınız yoksa bronzer kullanarak yüzünüzün hatlarını ortaya çıkarabilirsiniz. Kontür yapacağın bölgelere bronzerını sürerek kısa sürede yüzünüzü boyutlandırabilirsiniz.
Hızlı kontür yapmak için, sıcak tonlar içermeyen doğal tonlu bir bronzer tercih edebilirsiniz. Böylece kısa sürede ten makyajınızı tamamlamış olursunuz.
Bazı göz kalemleri saniyeler içinde çarpıcı bakışlara ulaşmanıza yardımcı olur. Yumuşak uçlu olan bu göz kalemlerini kirpik diplerine uygulayıp far fırçasıyla dağıtarak dumanlı bakışlar elde edebilirsiniz.
Farklı renklerde tercih edeceğiniz bu kalemler sayesinde bakışlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Kullanımı çok pratik olan göz kalemleri zamandan kazanmanızı sağlar.
Göz kaleminden hemen sonra kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesi için rimel uygulayın. Böylece göz makyajınızı tek bir adımda tamamlamış olursunuz.
Likit allıklar ciltte çok kolay dağılır ve kalıcılığı diğer allıklara göre daha fazladır. Bu yüzden cildini ısıtmak ve sağlıklı bir görünüm elde etmek için likit allıkları tercih edebilirsiniz.
Cilde çok kolay bir şekilde uygulanan likit allıklar kısa sürede canlı ve parlak bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Homojen bir şekilde dağılan bu allıkları çok aceleniz olduğunda göz kapaklarınıza ve dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz.
Makyajınızın son adımında mutlaka dudaklarınızı renklendirin. Dudaklarını dolgun gösterecek, aynı zamanda da nemlendirecek bir ruj tüm ihtiyacınızı karşılayabilir.
Hızlı makyaj yapmanız gereken zamanlarda birbirinden farklı renkte olan bu rujları kullanabilirsiniz.
Tüm ürünleri cildinize sürdükten sonra mutlaka makyaj sabitleyici bir sprey kullanın. Makyajınızı hızlı bir şekilde yaptıktan sonra bozulmasını engellemenin en kolay yolu makyaj sabitleyici ürünlerdir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler