10 yaş gençleştiren en doğal yöntem! 2 haftada cildi sıkılaştırıyor – Posta

Eylül 18, 2022 0 Yazar: admin

Yaşlanma karşıtı bakım yapmak için pahalı cilt bakım ürünlerini satın almanıza gerek yok.
Evde doğal yağları cilt bakım rutinine dahil ederek her zaman genç ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Kırışıklıkları açan ve cildin erken yaşlanmasını önleyen bu doğal yağları düzenli olarak kullandığınızda pürüzsüz bir cildiniz olabilir.
İşte cildi gençleştiren ve sıkılaştıran doğal yağlardan bazıları…
TATLI BADEM YAĞI
Tatlı badem yağı içerisinde K ve E vitamini barındırır. Bu vitaminler sayesinde cilt üzerinde faydası çoktur. Tatlı badem yağı kırışıklıkları açar ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Cildi besler ve onarır.
Tatlı badem yağı hücreleri yenilediği için cildin her zaman genç kalmasına destek olur. Özellikle göz çevresindeki koyu halkaların görünümünü azaltır.
Yaşlanma karşıtı cilt bakımında üzüm çekirdeği yağı çok sık kullanılır. Üzüm çekirdeği yağı antioksidan ve omega yağ asitleri açısından çok zengin bir doğal yağdır. Düzenli kullanıldığında cildi sıkılaştırır ve toparlanmasına yardımcı olur.
Üzüm çekirdeği yağı ciltteki ton eşitsizliklerini giderir. Daha aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza destek olur.
Üzüm çekirdeği yağını avuç içlerinize döküp ellerinizi birbirine sürterek hafifçe ısıtabilir ve nemlendirici bir maske olarak cildinize bol miktarda uygulayabilirsiniz.
Zeytinyağı cildin kaybettiği nemini geri kazandırır. Cilt kuruluğunu engeller ve cildin erken kırışmasının önüne geçer. Zeytinyağı ince çizgiler ile adeta savaşır. Cildin daha dolgun ve sıkı görünmesine destek olur.
Zeytinyağı, A vitamini, E vitamini ve esansiyel yağ asitleri açısından zengin olduğu için kırışıklık görünümünü azaltır. Cilt hücrelerini yeniler ve tazeler.
Kırışıklıkların görünümünü azaltmak için zeytinyağını biraz ısıtın ve cildinize her gün masaj yapmak için kullanın.
Kuşburnu yağı içerisinde yüksek miktarda A Vitamini, beta-karoten ve likopen içerir. Kuşburnu yağı bu içeriği sayesinde ince çizgileri, kırışıklıkları ve koyu lekeleri giderir.
Cildin elastikiyetini artıran kolajen üretimini teşvik eder. Kuşburnu yağı, hayati besinleri cildi nemli ve iyi beslediği için kuru ve olgun cilde sahip kişiler için oldukça faydalıdır.
Kuşburnu yağı cilt üzerinde kolayca emilir. Kuşburnu yağını günlük krem ve losyonlarına karıştırarak kullanabilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source