15 Dakikalık Sivilce Maskesi

15 Dakikalık Sivilce Maskesi

Haziran 30, 2020 0 Yazar: admin

Sivilce Lekesi Nasıl Geçer

Sivilce lekeleri evde basitçe uygulayabileceğiniz 15 dakikalık cilt bakımı sayesinde kısa zaman içinde giderilebilmektedir. Sivilce lekelerinden kurtulmak için kullanabileceğiniz maske tarifleri ve sivilce lekelerinin oluşmasını önleyici bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Sivilce Lekesi Neden Olur

Sivilcelerin patlatılması, sivilce lekelerinin oluşmasındaki en büyük etkendir. Sivilceler patlatılmasa da cilt üzerinde kırmızı, kahverengi ve mor lekeler bırakabilir. Sivilcelerin patlatılması sonucu cilt üzerinde oluşan çukurları gidermek zor olsa da lekelerin tedavisi daha kolaydır. Sivilce lekelerinin oluşmasını önlemek için, cildinizde sivilce oluşumunu engellemeniz gerekmektedir.

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde sivilceler daha sık görülür. Cildin yağ oranını dengelemek ve ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için doğal cilt bakımı uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Sivilceler Nasıl Geçer sayfamızı ziyaret ederek detaylara göz atabilirsiniz.

Sivilce Lekelerini Geçiren Maskeler

  • 1 adet yumurta beyazı
  • Yarım tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı süt

Yumurta beyazını köpürene kadar çırpın ve diğer malzemeleri de ilave edip karıştırın. Maskeyi cildinize tamamen yedirerek 10 dakika bekleyin ve ardından soğuk su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Bu tarifi 4 günde 1 uygulayabilirsiniz. 3 ay boyunca düzenli olarak uygulandığında sivilce lekelerinin giderilmesini sağlayacaktır.

elma sirkesi

Sivilce Lekeleri İçin Elma Sirkesi

  • 1 yemek kaşığı su
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 parça pamuk

Elma sirkesi ve suyu eşit oranda karıştırın ve akşamları yatmadan önce pamuğa bandırıp cildinizi bu karışımla silip temizleyin. Yarım saat kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayın ve nemlendirici kreminizi uygulayın.

Sivilce Lekeleri İçin Toz Şeker

Peeling etkisi yapan toz şeker, sivilce lekelerinin giderilmesinde etkilidir. Yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra her akşam hafif nemli toz şekerle cildinize masaj yaparak şekeri yedirin. Bir müddet bekledikten sonra yıkayıp temizleyin

Linkler