2 malzeme yeterli! İnatçı cilt lekelerinden kurtulun – Posta

Temmuz 20, 2022 0 Yazar: admin

Zerdeçal, hiperpigmentasyon veya cildin lekelenmesiyle mücadele etmek için kullanılır.
İster yaşlılık lekeleri, ister göz çevresindeki koyu halkalar veya sivilce izleri ile uğraşıyor olun, ciltte koyu lekeler oluşabilir. Bu lekeleri hafifletmek için kullanabileceğiniz kimyasal maddeler ve kremler var. Ancak neden tamamen doğal ve ucuz bir güzellik bakımı mutfak dolabınızda dururken bu kadar parayı harcayıp kimyasal yüklü ürünler kullanasınız ki?

Koyu lekeler için zerdeçal tedavisi uygulamak gerçekten çok basit. Tek ihtiyacınız olan iki malzeme: Zerdeçal ve limon suyu!
Zerdeçalın anti-hiperpigmentasyon özelliklerinin arkasında kurkumin adı verilen bir bileşiğin olduğuna inanılmaktadır. Bir çalışma, zerdeçalın hiperpigmentasyonu dört hafta gibi kısa bir sürede yüzde 14’e kadar azaltmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Dahası, limon suyu, zamanla koyu lekeleri soldurduğu görülen sitrik asit içeriği nedeniyle güçlü bir cilt parlatıcıdır.

Koyu lekeler için zerdeçal maskesi yapmaya karar verdiyseniz, şu adımları takip etmelisiniz:
Yarım çay kaşığı zerdeçal ile bir limon suyunu küçük bir kapta veya macun kıvamına gelene kadar karıştırın.
Bir pamuklu çubuk veya yuvarlak pamuk kullanarak, macunun bir kısmını koyu lekelerinize uygulayın. Bunu göz altı halkaları için kullanıyorsanız, gözle temasından kaçınmaya dikkat edin. Limon suyu gözlerinizi yakabilir.
Karışımı 15 ila 20 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın.

En iyi sonuçlar için bu işlemi haftada en az iki kez tekrarlayın. Yaptığınız zerdeçal maskesi, buzdolabında iki haftaya kadar saklanabilir.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler