3 adımda güneş sonrası cilt bakım rutini – Posta

Eylül 18, 2022 0 Yazar: admin

Güvenli güneş bakımının iki temel kuralına dikkat etmeliyiz: İlk olarak, cildinizi (yüz ve vücut) SPF ile kapladığınızdan emin olun. 
Cildiniz ve çevre için daha iyi oldukları için nano olmayan mineral formülleri tercih edin.
Bununla birlikte, uygun güneş bakımı, bir şişe güneş kreminin çok ötesine geçer. Ayrıca güneşte geçirdiğiniz zaman konusunda akıllı olmak istersiniz.
Bu adımları izlerseniz, güneş sonrası rutininizi çok daha kolay hale getirecektir. 
 
Güneşte saatler geçirdikten sonra yapmak isteyeceğiniz ilk şey cildinizde kalan kiri ve kalan SPF’yi durulamaktır.
Güneşte geçen uzun bir günün ardından, cildi temizlemek, iltihabı en aza indirmek ve güneşin UV ışınlarının neden olduğu rahatsızlıkları gidermek için önerdiğim ilk adım serin bir banyo veya duş almaktır.
Cildin daha fazla kurumasını önlemek için banyonuzu veya duşunuzu kısa tutmak en iyisidir.
Daha kısa bir duş almak , güneşe maruz kalma sonrası iyileşme için gerekli olan mikrobiyomunuzu da sağlam tutacaktır . Duşta kullandığınız tüm ürünler yatıştırıcı ve nemlendirici olmalıdır, bu nedenle sert ovma veya peeling vücut yıkamalarından kaçının.
Güneş sonrası rutininizin belki de en önemli adımı cildinizi yüksek kaliteli bir nemlendirici ile yeniden nemlendirmektir. 
Hangi malzemeleri aramalısınız? 
Cildinize su çeken ve çatlakları dolduran, böylece cildinizi esnek ve yumuşak bırakan bileşenlere ihtiyacınız var.
Vücut ve yüz nemlendiricilerinde yaygın olarak bulunan bir nemlendirici hyaluronik asittir , ancak güneş sonrası bakımın parlayan yıldızı aloe vera’yı da unutmayın
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source