30'lu yaşlar için cilt bakımı… Cildinize ışıltı kazandırın! – Posta

Temmuz 31, 2022 0 Yazar: admin

30’lu yaşlarla birlikte cildinizde gözle görülür değişiklikler olmaya başlar. Cildinizin genç görünümünü, elastikiyetini ve sağlığını korumak için bu kritik yaşlarla birlikte ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Cilt tipinize en uygun ürünlerle bakım yaparak yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmalısınız.
CİLDİ NEMLENDİRİN
Cildi düzenli olarak nemlendirmek cilt bakımında altın kural olarak bilinir. Cildin sağlığını korumak için her gün düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir.
Nemsiz cilt aşırı kuruluk sorunuyla karşı karşıya kalır ve cilt kırışır. Bu durumu önlemek için cilt tipinize uygun bir nemlendiriciyi rutin haline getirmeniz gerekir. Ayrıca cildi içten de nemlendirmeniz gerekir. Bu sebeple her gün bol su içmeniz önerilir.
Yaşlanma karşıtı bakımlarda gece bakımı çok önemlidir. Cilt hücreleri gece boyunca kendini yenilediği için uyku sırasında bu durumu desteklemek gerekir.
Bu sebeple cildinizi uyumadan önce mutlaka temizleyin ve bir serum kullanın. Son adım olarak nemlendirici uygulayın. Yaşlanma karşıtı bir uyku maskesiyle cilt bakımını destekleyin. Ayrıca uyku saatlerinizi de düzenleyin.
Cildin yaşlı görünmesinin en önemli sebeplerinden biri cildi güneşten korumamak oluyor. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltlerde kırışıklık, leke ve tahriş gibi birçok cilt problemi ortaya çıkıyor.
Güneş koruyucular zararlı UV ışınlarından cildinizi koruyor. Ancak güneş koruyucu kremleri sadece yaz aylarında değil her mevsim kullanmanız gerekiyor.
Güneş kremini dışarı çıkmadan 30 dakika önce cildinize uygulayarak güneş ışınlarının zararlı etkilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.
Şeker tüketimi kırışıklıklara, hızlı yaşlanmaya, yaşlılık lekelerine sebep olur. Aşırı şeker tüketimi sağlığı ciddi anlamda tehdit eder.
Ayrıca cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Yüksek seviyede şeker ve rafine edilmiş karbonhidratları içeren besinler kan şekeri seviyesini artırır.
Şeker sebebiyle cildi elastikiyetini sağlayan kolajen görevini yerine getiremez ve cildi erken yaşlanır. Şekerden uzak durarak cildinizin sağlığını korumanız gerekir.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source