30'lu yaşlarda cilt bakımı yaparken dikkat! – Posta

Temmuz 14, 2022 0 Yazar: admin

Yaşlanma tamamen doğal bir süreç olmakla birlikte, güneş ışığı ve kirlilik gibi çok çeşitli dış etkenlerin yanı sıra sağlıksız beslenme alışkanlıkları, stres ve zararlı cilt bakım ürünleri gibi iç etkenler de cildin erken yaşlanmasına sebep olur. 30’lu yaşlara geldiğinizde cilt sağlığınızın daha iyi olmasını istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir.
BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN
Cildinizin sağlıklı olması ve aydınlık görünmesi yediklerinizle doğru orantılıdır. Cilt sağlığınız için işlenmiş gıdalardan uzak durmanız bol yeşillik ve lifli gıdalar tüketmeniz gerekir.
Ayrıca gün içerisinde mutlaka vücudunuzun ihtiyacı kadar su içmeniz gerekir. Su vücudunuzda biriken zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Cildi nemlendirerek esnekliğini korur.
Yaşlandıkça vücuttaki kolajen üretiminin diğer dış etkenlerle birlikte azaldığı bilinen bir gerçektir. Kolajen, cildinizin sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.
Vücudunuzdaki kolajen seviyeleri yüksekse, cildiniz doğal olarak sıkı ve esnek görünür. Bu sebeple kolajen içerikli ürünleri kullanmanız önerilir.
30’lı yaşlara geldiğinizde cildiniz için C vitamini kullanmaya başlamanız gerekir.
C vitamini cildin erken kırışmasını önler ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Ayrıca cilde parlaklık ve canlılık katar.
Hangi yaşta olursanız olun cildinizin sağlığını korumanız için güneş kremi kullanmanız gerekir. Güneş ışınları cildin doğal dokusuna zarar verir.
Çok fazla güneşe maruz kalan ciltler kırışır ve erken yaşlanır. Hatta ciltte ton eşitsizlikleri meydana gelir ve lekelenmeler oluşur.
Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak ve cildin pürüzsüz yapısını bozmamak için her gün dışarı çıkmadan mutlaka güneş kremi sürmeniz gerekir.
Yüz masajı yapmanın cilt üzerindeki faydaları saymakla bitmez. Yüz masajı yaparak, yüz kaslarınızı çalıştırırsınız.
Yüz masajıyla kan dolaşımınızı hızlandırırsınız böylece hücrelerin yenilenmesini sağlarsınız.
Yüz masajları, uyguladığınız herhangi bir güzellik ürününün daha iyi emilmesine de yardımcı olur. Bu sebeple arada bir de olsa yüz masajına vakit ayırmanız gerekir. Böylelikle cildinizdeki değişimi de görebilirsiniz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source