30'lu yaşlarda mutlaka yapın! Cilt hücrelerini yeniliyor – Posta

Ekim 6, 2022 0 Yazar: admin

Hiç kimse cildinin erken yaşlanmasını istemez. Her zaman genç kalmak istiyorsanız mutlaka düzenli olarak cilt bakımı yapmanız gerekir. Özellikle 30’lu yaşlara geldiğinizde uygulayacağınız birkaç basit yöntem sayesinde cilt hücrelerini canlı tutabilirsiniz.
İşte 30’lu yaşlarda uygulanması gereken cilt bakım rutini…
TEMİZLEME
Sağlıklı ve kusursuz bir cilt için düzenli olarak cilt temizliği yapmanız şart. Cilt tipinize uygun ürünlerle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez mutlaka cildinizi temizleyin.
Cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırdığınızda sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt problemlerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz.
Cildin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsanız mutlaka nemlendirici uygulamanız gerekir.
Cilde nem depoladığınızda dış etkenlere karşı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Düzenli olarak nemlendirici kullanmak cildin erken yaşlarda kırışmasını önler.
Özellikle 30’lu yaşlara geldiğinizde gündüz ve gece mutlaka nemlendiricinizi uygulamayı ihmal etmeyin. Her gün cildinizi temizledikten sonra masaj yaparak cildinize nemlendirici uygulayın.
Retinol, erken yaşlanmayı önleyen en güçlü silahlarda biri. Retinol cilt hücrelerinin yenilenmesini destekler ve cildi tazeler.
Cilt kırışıklıklarını açarak cildi toparlar. 30’lu yaşlara geldiğiniz ve 30’lu yaşlar sonrasında mutlaka retinol içerikli cilt bakım ürünlerini düzenli olarak kullanmanız gerekiyor.
Hücrelerinizi yenilemenize yardımcı olan retinol zamanla oluşacak olan kırışıklıkların önüne geçer.
Göz çevresi çok hassas ve ince bir deriye sahiptir. 30’lu yaşlarla birlikte göz çevrenizdeki kırışıklıklar yavaş yavaş belirgin hale gelmeye başlar.
Her zaman yaşınızı ele veren göz çevrenize ekstra özen göstermeniz gerekir. Sıkılaştırıcı, kırışıklık giderici ya da aydınlatıcı özellikli yoğun bakım yapan ürünleri mutlaka göz çevrenize kullanmanız gerekir.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler