35 yaşından sonra cilt bakımı ipuçları – Posta

Aralık 1, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin yaşlanması kaçınılmazdır ancak erken yaşlardan itibaren önlem alarak öncelikle erken yaşlanmanın önüne geçebilr ve cildinizin her daim yaşınızdan çok daha genç görünmesine katkı sağlayabilirsiniz. Yaşlanmayı durdurmak imkansızdır ancak yavaşlatabilirsiniz! 
35 yaşından sonra hücre katmanlarının sayısı değişmeden kalsa da epidermis incelmeye başlasr. Pigment hücreleri melanısitlerin sayısı azalır, bu renk eşitsizliklerine neden olur. Cilt yaşlandıkça  bu nedenle daha ince ve daha soluk görünür.
Cildiniz sürekli olarak çevresel etkenlerle, yer çekimiyle, hava kirliliği, sigara, alkol gibi toksit maddelerle mücadele halinde! Özellikle 35 yaşından sonra yavaşlayan metabolizma cildiniz için yeterli desteği sağlayamaz olur ve cildinizin dışardan destek ihtiyacı artar. 
35 yaş ve sonrası iyi bir cilt bakım rutini belirleyerek cilt problemlerinizi azaltabilir, yaşlılık izlerini önemli ölçüde yavaşlatabilirsiniz 
Bunun için ideal olan elbette cilt bakımına erken yaşlarda başlanması ve yaşınıza uygun temel bir cilt bakım rutininin düzenli uygulanması olmalıdır.
35 yaşından sonra cildiniz için güzel bir bakım rutini oluşturduğunuzda cilt yapınızın iyileştiğini, kırışıklık oluşumunun yavaşladığını, cildinizin daha sağlıklı bir şekilde ışıldadığını göreceksiniz. 
Cildinize 4-5 kez çok pahalı bir krem sürdünüz diye cildiniz iyileşmez, cilt bakımı süreklilik ister ancak sonuçlarını mutlaka alırsınız. Bununla birlikte cilt bakımı kısa sürede bazı faydalar sağlar
Cildinizi iyileştirmek için 35 yaşından sonra şu tavsiyeleri izleyin;
35 yaş sonrası cilt bakımında ilk adım iyi bir cilt temizliğidir. Cilt temizliği, gözeneklerin açılması, cildin nem dengesinin korunması ve cildin nefes alması için çok önemlidir. Peki, cildin doğru şekilde temizlenmesi için cilt temizliği nasıl yapılmalıdır? 
Günlük temizlik için ipuçları
Neme doymuş bir cilt, birçok cilt sorununun kendi kendine çözülmesini sağlar. Nem yaşlanma karşıtı bakımın en önemli adımıdır. Nem cildinizi dolgun, canlı ve esnek hale getirir. Bu da sarmaları, kırışmaları ve çökmelerin önüne geçer. 
35 yaş için en iyi bileşenler ve cilt bakım ipuçları
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler