35'li yaşlarda cilt bakımı için ipuçları – Posta

Temmuz 12, 2022 0 Yazar: admin

35’ler sadece zihninizde değil, aynı zamanda cildinizde de yaşlanmakla ilgilidir. Daha fazla hiperpigmentasyon, ince çizgiler, güneş lekeleri ve koyu göz altı halkaları fark edebilirsiniz.
Bazı kişiler bu dönemde hormonal dengesizlikler ve stresin neden olduğu yetişkin sivilcelerinden mustariptir.
Cildinize karşı hassas olun. Yüzünüzü günde iki kez temizleyin, ancak gençliğinizde yemin ettiğiniz anti bakteriyel yıkamalardan kaçının.
İpuçlar
Yüz serumları, cildinizi besleyen, konsantre aktif bileşenler içerir. Cildinizin ihtiyacına göre bir tane seçmelisiniz. Cildinizi canlandıracak, pürüzsüzleştirecek ya da sıkılaştıracak farklı etkilere sahip serumlardan birini seçebilirsiniz.
İpuçları:
Ayrıntılı bilgi için yüz serumu ne işe yarar? yazımıza göz atabilir ve serum seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz.
Cildinizi her daim nemli tutmak yaşlanmaya karşı en temel konudur. Yağlı ciltlerinde nemlenmeye ihtiyacı olduğunu bilmelisiniz. Yağlı cildi olanların ciltlerine uygun su bazlı nemlendiriciler kullanmaları gerekirken kuru bir cilt tipine sahip kişilerin, cildini nemlendirmek için yağ bazlı losyonlar kullanması faydalı olabilir.
İpuçları:

Güneşin zararlı ışıklarından korunmak yaşlanmaya karşı alınması gereken en önemli önlemdir. Sadece yaz aylarında değil, her daim cildinizi korumalısınız.
Her gün UVB koruyucu güneş kremi sürün ve iki saatte bir yeniden uygulayın.

35’lerinizin sonuna doğru, zar zor fark edilen farklılıklar daha belirgin hale gelmeye başlar. Üstelik yüzünüzün durumu da değişmeye başlar. 
Cildinizin altındaki yüzdeki yağ yastığının ayrılması görünümündedir.
Cildi yenileyen, onaran ve aydınlatan bir besin, amino asit ve ilaç planı deneyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler