40'lı yaşlar için cilt bakım rutini – Posta

Ağustos 2, 2022 0 Yazar: admin

25 yaşından sonra cilt artık eskisi kadar kolajen üretmez. Bu sebeple cildiniz artık yavaş yavaş yaşlanmaya başlar. Göz çevresinde ince çizgiler oluşur ve cildinizde hafif kırışıklıklar meydana gelir. Düzenli olarak bakım yaparsanız cildinizdeki bu yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle 40’lı yaşlardan itibaren cildinizin daha genç görünmesi için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar var.
1-HER MEVSİM GÜNEŞ KREMİ KULLANIN
Güneş ışınlarının zararlı etkileri cildinizin erken kırışmasına ve dolayısıyla yaşlı görünmenize sebep olur. Cilt yaşlanmasını tetikleyen faktörlerin başında güneş ışınları gelir. Bu sebeple sadece yazın değil her mevsim cildiniz için güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle 40’lı yaşlarda cildinizde lekelerin oluşmaması için asla güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmamalısınız.
Vücudun ihtiyacı kadar su içmek cildinizin nem dengesini korumanızı sağlar. Cildin sağlıklı bir görünüme ulaşması için bol su tüketmek büyük önem taşıyor. Günde en az iki litre su içerek cildinizi içten desteklemeniz gerekir. Bol su içtiğinizde cildiniz her zaman daha aydınlık ve parlak görünür. Cildinizi su içerek sürekli nemli tutacağınız için yüzünüzün erken kırışmasını da önlemiş olursunuz.
Günlük cilt bakımı yapmak her yaşta büyük önem taşıyor. Özellikle yaşınız ilerledikçe cilt bakımınızı asla aksatmamanız gerekiyor. Her gün mutlaka cildinizi temizlemesiniz ve ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici uygulamasınız. Günlük nem, temizleme ve güneşten koruma aşamaları ile cildinizin bakımını rahatlıkla yapabilirsiniz.
Göz çevrenizde oluşan kırışıklıklar her zaman yaşınızı ele verir. Bu sebeple erken alacağınız önlem ile oluşacak kırışıklıkların önüne geçmeniz gerekir. Göz çevreniz için mutlaka kırışıklıkları ve morlukları gideren bir krem uygulayın. Hassas olan göz çevrenize bakım yaparken özen gösterin. Düzenli olarak göz çevresi kremleri ile cildinizi nemli tuttuğunuzda bu bölgenin erken kırışmasını önlemiş olursunuz.
Günlük uyku saatlerinize dikkat ederek, düzenli uyuyarak cildinizin güzelliğini destekleyebilirsiniz. Unutmayın uzmanlar cilt güzelliği için özellikle 11 ile 2 arasında uyumanın öneminden sürekli bahsederler. Bu sebeple günde 8 saat boyunca mutlaka uyuyun ve dinlenin. Böylelikle cildinizin yaşlanmasının da önüne geçmiş olursunuz.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler