40'lı yaşlar için günlük bakım rutini – Posta

Ekim 30, 2022 0 Yazar: admin

Zaman geçtikçe cildin kolajen üretimi azalır. 40’lı yaşlara geldiğinizde ince çizgiler ve kırışıklıklar cildinizde daha belirgin hale gelir. Günlük cilt bakım rutini yaparak kırışıklık görünümünü en aza indirebilirsiniz. 40’lı yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır? sorusuna yanıt arıyorsanız bu yazımıza mutlaka bir göz atın.
CİLDİNİZİ TEMİZLEYEREK BAKIMA BAŞLAYIN
Cildinizi her gün yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırarak cildinizi koruyabilirsiniz.
Cildinizi arındırmadığınız zaman gözeneklerin tıkanmasına ve birçok cilt probleminin ortaya çıkmasına sebep olabilirsiniz. Bu sebeple her gün mutlaka cilt tipinize uygun bir jel ya da köpük yardımıyla cildinizi derinlemesine temizleyin.
Retinol adı verilen A vitamini kırışıklıkların ve ince çizgilerin azalmasına yardımcı olur. Retinol içerikli ürünler hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.
Parlak, canlı, aydınlık ve her zaman genç görünen bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Bu nedenle 40’lı yaşlara geldiğinizde retinol içerikli ürünleri tercih etmeniz önerilir. Retinol ve A vitamini türevlerini kullanırken lekelenme riskini engellemek için güçlü bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.
Cildiniz nemini kaybettiğinde cilt bariyeri zayıflar. Kırışıklıklar ve ince çizgilerin görünümü daha belirgin hale gelir.
Cildin nem dengesini koruyabilmek için yoğu nemlendirici özelliği olan kremleri kullanmanız gerekir.
Cildinizi nemlendirmek için nemlendirici kremlerden ya da gece maskelerinden faydalanabilirsiniz. Cilt bariyerinizi ve seramid dengenizi koruyarak cildinizin sağlıklı ve genç kalmasını destekleyebilirsiniz.
Güneşin ultraviyole ışınları (UV), dış faktörlere bağlı cilt yaşlanmasının en büyük nedenlerinden biri. Yaz ve kış mevsimi farketmeksizin cildinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumanız gerekir.
Cildi her mevsim güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumanın en kolay yolu güneş koruyucu kremler kullanmak.
Cildin kırışmasını ve yaşlanmasını engellemek için 40’lı yaşlara geldiğinizde dışarı çıkmadan her gün 25-30 dakika önce güneş kremi sürün ve gün içerisinde tazeleyin.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler