49 yıldır elini indirmiyor, sebebi şaşırttı! – Tgrthaber

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Pek çok insan dinine bağlılık gösterebilir ancak onunkisi bağlılıktan da öte bir durum. Yaklaşık 49 yıl boyunca sağ elini aralıksız bir şekilde havada tutuyor. Sadhu Amar Bharati, isimli kişi uyurken bile elini havada tutuyor. Bharati dünyevi zevklerinden arınarak kendisini yaratıcıya adıyor ve bunun sembolü olarak 1973 yılında sağ elini kaldırıp ölene kadar indirmemeye karar veriyor.
Bharati 1970’lerde Hindistan‘da bir bankada çalışıyor.  Eşi ve çocuklarıyla oldukça mütevazı bir hayatı sürüyordu. Bir gün; bu adam yaşadığı aydınlanmayla beraber ailesini terk etmeye ve ardından işini gücünü bırakıp dini normlarını takip etmeye karar veriyor. Bu karar onun hayatında büyük bir kırılma oluyor. Bharati, dünyevi zevklerinden arınmak istese de tam anlamıyla bunu başaramadığını düşünüyor. Ardından ise bir karar veriyor. Bu karar onu şuan haberimize konu yapan ve tüm dünyada tanınmasını sağlayan bir hareket olarak tarihe geçiyor.

Sadhu Amar Bharati, 1973 yılında dini inancına olan bağlılığının sembolü olarak sağ elini kaldırıyor. Bu hareketi 49 yıldır sürdüren adamın kolu bu süreçte oldukça zarar gördü.Ciddi sinir hasarları meydana gelirken yıllar boyunca çektiği acı ve ağrı onu yolundan vazgeçirmedi. İlk iki yılın ardından Bharati, sağ kolundaki tüm hissini kaybediyor.
 

source