5 damlası yetiyor! Derin kırışıklıkları açan en güçlü doğal bakım – Posta

Aralık 14, 2022 0 Yazar: admin

Kırışıklıklar söz konusu olduğunda pahalı kozmetik ürünleri kadar etkili bir diğer yöntem ise saf yağlarla yapılan cilt bakımlarıdır. 
Doğanın mucizesi doğal yağlar çoğu kozmetik ürününün de baş kahramanı. Organik iyi kalite de doğal yağlar bulduğunuzda cildinizdeki derin kırışıklıkları yok edebilirsiniz. 
Kırışıklık karşıtı en güçlü yağları özellikle her gece bakım maskesi olarak cildinize masaj yaparak uyguladığınızda farkı sadece 20 gün içinde göreceksiniz. 
Peki hangi yağların kullanılması gerekir? İşte kırışıklık karşıtı en güçlü doğal yağlarla cildinizin ihtiyacına göre hazırlayacağınız 3 adımlı doğal yağ bakımı…
Cildiniz için içeriğinde derin kırışıklıkları açabilen güçlü bileşenler olan uçucu bir yağ seçin. Uçucu yağlar tek başına kullanılmaz. Diğer adımlarda pürüzsüzleştirici ve taşıyıcı yağlar seçerek karıştırarak kendi gece bakım serumunuzu yaratabilirsiniz.
Faydalarını görebilmek için yağların saf olduğundan emin olmalısınız. 
BİBERİYE

Bu bitki hem antimikrobiyal hem de antioksidan özellikleriyle bilinir. Cilt sağlığı söz konusu olduğunda, biberiyenin doğal oksidatif savunması, serbest radikallerin hasara yol açmasını önlemeye yardımcı olur
Biberiye uçucu yağlardandır. Bu nedenle oldukça güçlüdür. Cildiniz için yapacağınız doğal yağ kürünüz için antioksidan etki yaratır. 
2014 yılında yapılan bir araştırma, biberiye esansiyel yağının 10 mg/kg dozlarda kullanılmasından sonraki yedi gün içinde önemli sonuçlar kaydetti. Biberiye ayrıca dolaşımı artırarak ve genel iltihaplanmayı azaltarak cildinize fayda sağlayabilir. Çoğu fayda, yapraklardan elde edilen alkol özleri ile ilgilidir.
LİMON

Bu güçlü antioksidan C vitamini açısından yüksektir. Genellikle tezgah üstü yaşlanma karşıtı ürünlerde bulunur.
2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, limon esansiyel yağı hem antioksidan hem de antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ancak limon veya diğer narenciye esansiyel yağlarını uyguladıktan sonra cildinizi güneşe maruz bırakmamaya özen gösterin.

ADAÇAYI
Adaçayı yağı, cildiniz için güçlü bir kırışıklık açıcı olabilr. Cilt üzerinde kullanıldığında yaşlanma karşıtı faydalara dönüşür. Adaçayı ayrıca antimikrobiyal etkilere sahiptir.
2016 yılında yapılan bir araştırmaya göre adaçayı, DNA ve protein hasarını önlemeye yardımcı olabilecek antioksidan özelliklere sahiptir.
 
Güçlü antioksidan etkileriyle bilinen bu uçucu yağlardan birini seçin ve diğer adımı geçin… 
İnce çizgiler ve kırışıklıklar söz konusu olduğunda, nem belki de uçucu yağların sunabileceği en önemli faydalardan biridir.
Nem, suyu cildinizde hapsetmeye yardımcı olur. Yaşlandıkça, doğal nem seviyeleriniz düşme eğilimindedir. Uçucu yağlar gibi nemlendirici ürünler yardımcı olabilir. Düzgün nemlendirilmiş cilt, genel ten renginizi iyileştirmeye yardımcı olabilir.
Cildiniz uygun bir nem dengesine sahip olduğunda, zamanla daha pürüzsüz hale gelmelidir. Cildinizi nemli tutmak, cilt hücresi dönüşümünü de artırabilir. Bu, kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.
Son adım olarak bu yağlar için kırışıklık karşıtı bir taşıyıcı yağ seçin… 
Cildinize uçucu bir yağ uygulamadan önce, bir taşıyıcı yağda seyreltilmelidir.
Bir taşıyıcı yağ, esansiyel yağın yoğunluğunu azaltabilir, böylece cildinizi tahriş etmez ve ürünün daha uzun süre dayanmasını sağlayarak paranızın karşılığını daha fazlasını almanızı sağlar.
Taşıyıcı yağların ayrıca, kırışıklarla savaşan herhangi bir cilt rejiminin anahtarı olan ek nemlendirme faydaları vardır.
NASIL HAZIRLAYACAKSINIZ? 
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler