5 ünlü modelen en etkili 5 cilt bakım önerisi – Posta

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Güneş ışınları  ve sıcak hava cildinizdeki sebumu artırır. Terleyen cilt, yağ tabakası sebumu daha fazla üretir ve sebum gün içinde cilt yüzeyine çıkarak parlak sevimsiz bir görünüm oluşturur.
Cildinizdeki kir ve yağdan kurtulmak için günlük cilt bakım rutininizi aksatmayın. Bu rutinin en önemli adımı ise temizlik. Micellar sular veya temizleme jelleriyle cildinizi arındırın.
Gigi Hadid, makyajını temizleyip, cilt bakımını yapmadan asla uyumuyor
Soğuk havalarda yağ bazlı nemlendiriciler daha güçlü koruma sağlarken, havalar ısındıkça su bazlı nemlendiriciler kuru havalara karşı cildinizi korur.
Güneş ışınlarının daha dik geldiği ve özellikle kırsal kesimde kuruluğun arttığı yaz mevsiminde cilt nemini korumak için nemlendiricinizi günde 2-3 kere uygulayın ve bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.
Hailey Bieber güzellik sırrının bol bol su içmek olduğunu söylüyor. 
Güneş kreminin önemi her mevsim vurgulansa da yaz mevsiminde güneşten korunmanın bir numaralı çözümü şüphesiz güneş kremleri. UVA ve UVB gibi zararlı ışınlara karşı cildinizi korumak için düzenli aralıklarla cildinize güneş kremi uygulayın.
Rosie Huntington yaz kış güneş kremi sürmeden dışarı çıkmıyor. 
Yaz döneminde normalde kullandığınızdan daha hafif ve minimal kozmetik ürünlerine yönelin. Suya dayanıklı özellikteki maskara, ince yapıdaki fondöten ve ıslak bitişli rujlar çok trend ve taze bir görünüm yakalamanıza neden olacaktır.
Doğal güzelliğiyle hayran bırakan Sara Sampaio, yaz aylarından hafif bir makyaj tercih ediyor. 
Bronzlaşmayı ne çok kadar sevseniz de güneşin zararlı etkileri zamanla cilt bariyerinin hasar görmesine ve yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep oluyor.
Cilde sahte bir bronzluk veren spreyler veya toz formundaki bronzlaştırıcı pudralar cildinizin zarar görmeden ışıltılı bir esmerliğe sahip olmasını sağlayacak.
Camila Morrone, muhteşem cildini sağlıklı bronzlaşma yöntemleriyle renklendiriyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source