6 adımda yaşlanmayı durdurun! Güzellik merkezine gitmenize gerek yok – Posta

Kasım 7, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizin sarkmasını ve kırışmasını istemiyorsanız ona çok özenli davranmanız gerekir.
Cildinize düzenli olarak bakım yaparak ve günlük alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yaparak cildinizin genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Kendinize en uygun yaşlanma karşıtı bakım yöntemi arıyorsanız bu adımları mutlaka takip edin.
1- BAKIM YAPMAK İÇİN YAŞLANMAYI BEKLEMEYİN
Cildinizin yaşlanmasını önlemek için daha 20’li yaşlardayken cilt bakımı yapmanız gerekir. Genleriniz, günlük alışkanlıklarınız ve beslenme rutininiz cilt bakımına başlama yaşınızı belirler.
Pürüzsüz, dolgun, kusursuz ve sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız cildinizin özelliklerini iyi belirlemeniz gerekir. Ardından bir uzmandan yardım alarak cildiniz için hangi ürünleri kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.
Cildinizin erken yaşlanması istemiyorsanız mutlaka her gün cilt temizliği yapmanız gerekir.
Cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırdığınızda daha güçlü ve dayanıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez cilt temizliği yapmak yeterli olur.
Kuru bir cildiniz varsa krem; yağlı cilde sahipseniz yağ içermeyen köpüklerle cildinizi temizleyin. Eğer hassas bir cildiniz varsa tahrişi önlemek için mutlaka dermatoloğa danışarak ürün kullanın. Yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmayı tercih edin ve cildi tahriş eden sert hareketlerden uzak durun.
Nemlendiriciler cildi korur, geliştirir, besler ve dış etkenlere karşı daha dayanıklı hale gelir. Cildiniz kuruduğunda daha kısa sürede kırışır. Bu sebeple yaşlanmayı biraz olsun durdurmak için düzenli olarak nemlendirici kullanmak gerekir.
Cildiniz yağlı bile olsa her gün hafif, yağsız nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz, günde birkaç defa nemlendirici kullanmanız gerekebilir.
Yaşlanma karşıtı bakımın en önemli adımlarından biri cildi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak. Cildiniz güneşe aşırı maruz kaldığında kırışır ve lekeler meydana gelir. Bu sebeple kapalı alanda bulunuyorsanız bile mutlaka güneş koruyucu krem kullanmanız gerekir.
Güneş ışınları bulutlar ve pencerelerden geçebilir. Birçok nemlendirici güneşten koruma özelliği de içerir. Ancak kullandığınız nemlendiricinin bu özelliği yoksa en az 30 koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
Güneş koruyucu kreminizi dışarı çıkmadan 20-25 dakika önce sürün. Gün içerisinde mutlaka tazeleyin ve en önemlisi güneş koruyu kremleri her mevsim kullanın.
Botoks işlemi sonunda mimiklerin daha donuk görünmesi bazı kadınları tedirgin eder. Bu sebeple genellikle botoks işleminden tedirgin olan kişiler doğal sıkılaştırıcı maskeleri cilt bakım rutinine ekler.
Domates maskesi de cildi sıkılaştıran maskeler arasında yer alır. Özellikle cildin sarkmasını engelleyen domates maskesi, düzenli kullanıldığında kırışıklıkları açar ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. Daha genç ve aydınlık bir cilt elde etmenizi sağlar.
Cildinizi ölü hücrelerden arındırıp tazelemek için peeling yapmanız gerekir. Cilt yüzeyinde biriken ölü hücreler cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir. Haftada 1 ya da 2 kez yapacağınız peeling sayesinde genç bir cilde sahip olabilirsiniz.
Cildinizin parlamasını engelleyen lekelerden kurtulmak için yumuşak bir bez ya da fırça yardımıyla sürdüğünüz peelingi kuru bir cilt yapısına sahipseniz haftada bir; yağlı bir cildiniz varsa haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler