6. doz aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu 2022, 6. doz aşı sorgulama – Tgrthaber

Temmuz 17, 2022 0 Yazar: admin

Kovid-19 vakalarının tekrardan yükselişe geçmesiyle birlikte tartışma konusu olam 6. doz aşı uygualaması MHRS sistemi üzerinde tanımlandı. Buna göre daha önce 5 doz aşı yaptıranlar MHRS randevu ekranı üzerinden aşı randevusu alabilecek. Pek, 6. doz aşı rendevusu nasıl alınır? İşte adım adım MHRS randevu alma rehberi…

Koronavirüs vakaları Türkiye’de yeniden artışa geçti. Sağlık Bakanlığı MHRS üzerinden 6. doz aşı yaptırmak isteyen vatandaşlara randevu vemeye başladı. Bilhassa Kurban Bayramı’nın ardından ziyaretlerin de sıklaşmasıyla vaka sayılarında yeni artışlar grörülebilir. Bu sebeple MHRS 6. doz aşı randevusu aktif edildi. İşte birkaç basit adımda 6. doz aşı randevusu alma.

Aşı sorgulama nihayetinde aşı yapılacak grupta bulunuluyorsa Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) aracılığıyla arzu edilen tarih ve saat işaretlenerek randevu belirlenebilir.
Alınan randevunun akabinde SMS ile bilgilendirme mesajı gönderilir. Aynı zamanda  aşı randevu bilgileri MHRS’nin dışında e-Nabız hesabınızda da gözükür.
MHRS üzerinden 6. doz aşı randevusu açıldı. Son olarak 5. doz aşı olan vatandaşlar uzun bir süredir vakaların da azalmasıyla yeni bir doz aşı olmamıştı. Fakat  artan vaka sayıları ve yoğun bakımda giderek artan kalabalık yeniden aşı tartışmalarını beraberinde getirdi. Son olarak Sağlık Bakanlığı 6.doz aşı için randevu sistemini aktif etti. MHRS sisteminin haricinide farklı yöntemlerle 6. doz aşı randevusu alınabiir. İşte o yöntemler:
e-Nabız Aşı randevusu almak için tıkla.
MHRS Aşı randevusu alma ekranı için tıkla.
Alo 182 Sağlık Bakanlığı hattı aranarak aşı randevusu alınabilir.

Evet, alınabilir. Sağlık Bakanlığı Bayram’da MHRS üzerinden aşı randevularını aktif etti. 5 doz aşı uygulanan vatandaşlar 6. doz aşı randevusunu MHRS, e nabız ya da ALO 182’yi arayarak alabilir. Öte taraftan kovid-19 aşı randevusu hafta sonunda alınabiliyor.
Mustafa Oğuz Şenocak14 Temmuz 2022 00:44
6. Aşı randevumu Aile Hekimimden alamıyorum. 14 Temmuz 2022 sonrası için randevu almak istiyorum.

source