6 yaygın cilt bakımı hatasından kurtulun – Posta

Temmuz 13, 2022 0 Yazar: admin

Sadece güneş altındayken güneş koruyucu uygulamaktan yaşlanmayı geciktiren ürünlerden çok geç olana kadar kaçınmaya kadar, insanların yaptığı ve tüm rutininizi değiştirebilecek basit çözümlere sahip olduğu yaygın hatalar vardır.
Cildinize iyi bakmanıza yardımcı olmak için dermatolog Dr. Kim Nichols , cilt bakımında danışanlarının sıklıkla yaptığı 6 hatayı anlattı.
Cildiniz henüz yaşlanma belirtileri göstermediyse, yaşlanmayı geciktirici ürünleri rutininize dahil etmeniz gerekir. 
Nichols, yaşlanma karşıtı ürünler ve retinoller kullanmak için yaşlanmayı beklemenin aslında büyük bir hata olduğunu söylüyor. Herkesin kendine özgü bir yaşlanma zaman çizelgesi olsa da, retinoller yavaş yavaş başlamanın ve cildinizin bir tolerans geliştirmesine yardımcı olmanın harika bir yoludur.
Güneş kremini düşündüğünüzde, sıcak kumsalda kullanılması gerektiğini düşünüyorsanız büyük hata ediyorsunuz.
İçeride bilgisayar ekranının önünde otururken bile cildiniz mavi ışık, UVA ve UVB ışınlarından etkilenebilir.
Dr. Nichols, yıl boyunca, kış aylarında evdeyken bile, SPF’yi uygulamaya devam etmenin önemli olduğunu söylüyor.

Nichols, en yaygın hatalardan birinin, özellikle de yaşlanma karşıtı ürünler söz konusu olduğunda, cilt bakımı rutininizi yaparken yalnızca yüzünüze konsantre olmak olduğunu söylüyor.
Nichols, “Hastalarıma her zaman yüzleri için cilt bakım rejiminin günlük olarak boyunlarına da uyması gerektiğini söylüyorum.” diyor
Nichols, yağlı cilde sahip insanların yaptığı yaygın bir hatanın nemlendiricilerden kaçınmak olduğunu söyledi. Yağlı ciltler için iyi bir nemlendirici, hafif, hızlı emilen, yağsız bir serumdur. Dikkat edilmesi gereken maddeler seramidler veya hyaluronik asittir.
Cildinizin bakımı söz konusu olduğunda, nazik olmak her zaman gitmeniz gereken yoldur. 
Temizleyiciler için, kiri ve ölü cildi temizlemek için sert eksfolyantlar kullanmak cazip gelebilir, ancak Dr. Nichols, “hiçbir zaman koku veya peeling olmamalı” diyor.
Bunun yerine sabah ve gece cilt bakım rutininizi başlatmak için nazik bir yüz yıkama kullanarak iki kez temizlemenizi öneriyor.

Kendinizi yüzünüzden birkaç tane sivilce çıkarmak için cazip bulursanız, endişelenmeyin, hepimiz oradaydık. Cazip olsa da, bakterilerin yayılması ve olası yara izi ile sorunu daha da kötüleştirebileceğinden, dokunmaktan ve patlamaktan kaçınmak önemlidir.

Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler