7 zeytin 1 incir kürü nasıl yapılır? 7 zeytin 1 incir ne ise yarar? – Yeni Akit

Ekim 18, 2022 0 Yazar: admin

Bekir Bozdağ’dan tokat gibi cevap!
Leyen’den enerji kirizi açıklaması: Çözüm aramaya devam ediyoruz
Putin’i kızdıracak gelişme! Rusya’yı “terörist devlet” ilan ettiler
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nuri Pakdil paylaşımı
Türkiye’nin hamlesi sonrası tutuştular! Yunanistan’dan skandal sözler
Kargo paketinden adeta kabus çıktı! Yaralılar var
Putin küplere binecek: Ukrayna Çeçenistan’ın bağımsızlığını resmen…
Saadet Partisi’nde Temel Karamollaoğlu kararı
Oy için gözünü karartan Kılıçdaroğlu maden kazalarına sarıldı! İETT ve EGO otobüslerinin karıştığı kazalarda ölenlerin hesabını sor da görelim
Muharrem İnce’den sürpriz aday paylaşımı
7 Zeytin 1 İncir Kürünü Kur’an-ı Kerim’de yer alan zeytin ve incir yemenin faydalarını, yaşlanma sürecini yavaşlatmayı amaç edinen Japon bilim insanları da keşfetmiştir. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, şöyle konuştu: “Başta E vitamini, A, D ve K vitamini açısından zengin bir besindir. Aynı zamanda kalsiyum kaybını da engellemektedir. dedi.
Yapılan araştırmalar sonucunda bedene iyi gelen ve hücre yenileyen besinler arasında, incir ve zeytinin oldukça etkili olduğu tespit edilmiştir. Kur’an-ı Kerim’de geçen zeytin ve incir, özellikle de Müslüman toplum için daha önemli ve faydalı görülmektedir.
Tüm hastalıklara kapılarını kapatan 7 zeytin 1 incir öğünü, vücudun daha güçlü ve dirençli olmasını sağlıyor. Özellikle de meme kanseri, karaciğer hastalıkları gibi durumlarda bu iki besin tercih edilirse iyileşme süreci daha hızlı olmaktadır.
Refleksoloji Uzmanı Esat Başaran, 7 zeytin 1 incir formülünü yeniden gündeme getirmiş ve bu formül sayesinde tam 35 kilo verdiğini açıklamıştır.
Esat Başaran’ın bu açıklamalarını dinleyenler, bu kürü uygulamaya başlamıştır.7 zeytin 1 incir kürünün, kilo vermeye yardımcı olması dışında pek çok faydası vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir; Nefes kontrolünde etkilidir. Kalbi güçlendirir ve kalp damar hastalıklarına karşı koruma sağlar. İnsan bedeni için çok değerli ve önemlidir.
Kur’an-ı Kerim’de övülen nimet: Zeytin ve incirin faydaları saymakla bitmiyor!

  • Çok güçlü bir antioksidandır, hücreleri yeniler.
  • Tokluk hissinin uzun süre devam etmesini sağlar ve yağ yakımında etkilidir. Dolayısıyla kilo vermeye yardımcıdır.
  • Kemik ve diş sağlığı için çok faydalıdır.
  • Süt içemeyenler için de bu ikiliyi tüketmeleri önerilir, ciddi bir kalsiyum kaynağıdır.
  • Kanser hücrelerinin büyümesini ve metastazı önler.
  • Kişilik bozukluğunda etkilidir.
  • Öksürük ve alerjik astımı olanlar için önerilir.
  • Yaşlanmayı geciktirir ve kaliteli bir yaşlılık için yardımcıdır.
  • Zeka gelişimini artırır.

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Sabah kalkınca ve gece yatarken olmak üzere günde 2 defa uygulanır.
7 adet zeytin tüketilir tüketilmez, hemen ardından da 1 incir tüketilir. Zeytinleri ve inciri arka arkaya, ya da aynı anda tüketmek çok önemlidir; çünkü ancak ikisi bir arada olunca etki göstermektedirler. İncirin kuru ya da taze incir olması önemli değildir. İncirin içini açıp zeytinleri içine de yerleştirebilirsiniz; böylece birlikte tüketmiş olursunuz.
Zeytinlerin siyah ya da yeşil olması herhangi bir fark yaratmaz. Zeytinin ve incirin organik olması önemlidir. Kür 21 günün ardından etkisini göstermeye başlar.
Bu kürü şeker hastaları da tüketebilir.
İlginizi çekebilir → En pahalı meyvelerden: Yubari kavunu fiyatı 461 Bin TL! Peki, yubari kavunu nerede yetişir? → TIKLAYINIZ
Kur’an-ı Kerim de övülen ve hadis-i şeriflerde de Peygamber efendimizin (sav) övdüğü bir nimet olan zeytin ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor Kaynak: Kur’an-ı Kerim’de övülen nimet: Zeytin’in faydaları saymakla bitmiyor
Zeytin ve zeytinyağının faydaları saymakla bitmiyor. Saç bakımı, cilt bakımı, sıtma tedavisi, kanser tedavisi, tansiyon tedavisi, kalp sağlığı zeytinin şifa olduğu hastalıklar veya sorunlardan sadece birkaçı. Kur’an-ı Kerim’de de 6 ayette geçen zeytin aynı zamanda Peygamber Efendimizin (sav): “Zeytinyağını yiyin ve sürünün çünkü o bereketli bir ağacın ürünüdür.” diyerek övdüğü besinlerden biri.
Önceleri yeşil daha da olgunlaştığında da siyah renkte olan zeytinde A, C, E vitaminleri, protein, kalsiyum, klor, kükürt ile değerli mineraller bulunmaktadır. Kuran’da dikkat çekilen besinlerden biri de zeytindir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, zeytinin yalnızca lezzetli bir besin değil, bunun yanında önemli bir sağlık kaynağı olduğunu da ortaya koymuştur. Zeytinin yanı sıra zeytinin yağı da önemli bir besin kaynağıdır.
Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç de, kahvaltının vazgeçilmez besini zeytinin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde vücuda sağlık ve güzellik getirdiğini belirtti. Zeytin ve zeytinyağının birçok faydasının bulunduğunu ifade eden Enç, “Akdeniz bölgesinde yaşayan bayanlar hem daha uzun yaşıyor hem de sağlıklı pırıl pırıl saçlara sahip oluyorlar. Bunların sırlarından biri de zeytin ve zeytinyağı” dedi.
Zeytinin içeriğinde birçok vitamin içerdiğini kaydeden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, şöyle konuştu: “Başta E vitamini, A, D ve K vitamini açısından zengin bir besindir. Aynı zamanda kalsiyum kaybını da engellemektedir. Çocukların beyin gelişiminde etkili olan bu hücreleri yeniler, besin doku ve organların yaşlanmasını geciktirir. Kalınbağırsak, prostat, mide ve pankreas kanserine yakalanma riskini azaltır. Kalp-Damar hastalıklarına karşı koruyucudur. Antioksidandır ve kabızlığı önler. Sindirim sisteminin çalışmasına yardımcı olan Zeytin, çocuklarda sağlıklı diş gelişiminin tamamlanmasına yardımcı olur. Zeytinyağı eskiden sadece Akdeniz sofralarının vazgeçilmezi iken artık yavaş yavaş genel olarak mutfaklarımızın baş yağı olmaktadır. Zeytinyağının içinde yüksek oranda tekli doymamış yağ asitleri, E vitamini ve fenolik bileşenler vardır. Bu da bizim daha sağlıklı yaşamamızı, daha dinç ve dinamik olmamızı, daha genç görünmemizi sağlar. Zeytin yağının bir başka yasam koruyucu etkisi de LDL nin (kötü kolestrol) oksidasyonunu azaltmasıdır. Böylece kalp krizi ve felci önlemiş olur. Zeytinyağı da cilde ve saça faydalıdır. Saça sürüldüğü zaman kepeği engeller ve dökülmeyi önler. Ayrıca saça da parlaklık verir. Kuru cildi canlandırdığı gibi kırışıkların azaltılmasında da etkilidir. Cilde pürüzsüz bir güzellik katar. ”

Kur’an-ı Kerim’de zeytinin geçtiği ayetler

O (Allah) ki, Gök’ten su indirdi. Onunla, her şeyin bitkisini bitirdik ve ondan bir yeşillik çıkardık. Biz ondan kümelenmiş taneler; hurma ağacının tomurcuğundan sarkmış salkımlar, birbirine benzeyen-benzemeyen üzümler, zeytinler ve nardan bahçeler çıkarıyoruz. O olgunlaşıp ürünlerini verdiği zaman, ona bakın! Muhakkak bunda, iman eden bir kavim için ayetler (deliller) vardır. [EN’AM(6)/99]
O (Allah) ki yükseltilmiş (asmalı) ve yükseltilmemiş (asmasız) bahçeler; hurmalar, ürünü (yemişi) farklı ekinler, zeytinler ve benzeyen-benzemeyen narlar inşa etti. O ürününü verdiği zaman, ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin. İsraf etmeyin, muhakkak O, israf edenleri sevmez.
[EN’AM(6)/141]
Onunla (suyla), sizin için ekinler, zeytinler, hurmalıklar, üzümler ve ürünlerin her türlüsünden bitirir. Muhakkak bunda, tefekkür eden bir kavim için, ayetler vardır.
[NAHL(16)/11]
Sema’dan ölçüyle su indirdik. Onu, yeryüzünde iskan ettik. Muhakkak biz, onu (suyu) gidermeye de kadiriz. Onunla, sizin için üzümden, hurmadan bahçeler inşa ettik. Orada, birçok ürünler vardır ve ondan yersiniz. Tur-i Sina’dan çıkan bir ağaç vardır. O (ağaç), yiyecek olanlar için, katık (zeytin yağı) verir.
[MÜ’MİNUN(23)/18-20]
Allah, ‘Göklerin-Arz’ın (Evrenin) ‘Nuru’dur. ‘Allah’ın Nuru’nun misali, ‘Oyuk’ içinde bulunan bir ‘Lamba’ gibidir. Lamba, bir sırça içerisindedir ve sırça, sanki ‘incimsi bir yıldız’dır (nötron yıldızı gibi). O (Lamba) ki, ne doğuda, ne de batıda bulunmayan, mübarek bir zeytin ağacından yakılır. Neredeyse, ateş dokunmasa da, onun yağı, ‘ışık’ verir. (Bu), Nur üzeri Nur’dur. Allah, kimi dilerse, onu Kendi Nuru’na doğrultur. Allah, insanlar için misaller verir. Allah, her şeyin Âlimi’dir.
[NUR(24)/35]
Muhakkak biz, (suyu) bir boşaltmayla boşattık. Sonra arzı parçalayıp-yumuşattık. Orada bitirdik habbeler, Üzümler, meyve veren ağaçlar, Zeytinler ve hurmalar.
[ABESE(80)/25-29]
Andolsun incire ve zeytine! Ve Sina Dağı’na, Ve şu Emin Belde’ye.
[TİN(95)/1-3] 
İlginizi çekebilir → İbn-i Sina’nın reçetesinde olan inciri günde 1 adet tüketirseniz! Taze, yaş (siyah) incirin faydaları ve zararları → TIKLAYINIZ
İlginizi çekebilir → Sağlıklı, kemik suyu nasıl hazırlanır, yemeklerde nasıl kullanılır? Bozuk kemik suyu nasıl anlaşılır? Düdüklüde kemik suyu tarifi kokusuz → TIKLAYINIZ
 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 59 ilde FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda şu ana kadar 704 şüpheliden 543’ününün gö..
Yerli rotasyonunda sıkıntı yaşayan Galatasaray’da, Fatih Karagümrük’ün deneyimli sol beki Caner Erkin gündeme geldi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Rusya Devlet Başkanı Putin’e Tahıl Koridoru Anlaşması’nın uzatılmas..
WhatsApp İhbar Hattı
+90 (553) 313 94 23
Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.
Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Yüklenme süresi 0.0124 sn.

source

Linkler