A vitamininin cilt için faydaları! – Ocak Medya

Ekim 17, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımı konusunda A vitamini çok önemlidir. Birçok besinle bu ihtiyacı karşılamak mümkün! Daha güzel ve sağlıklı bir cilt için biz de A vitamininin kanıtlanmış faydalarını ele aldık. Gelin, birlikte göz atalım!
Kırışıklıkları azaltabilir!
Topikal retinoidlerin kolajen üretimini uyarır. Böylelikle kırışık görünümü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca retinoidlerin hasarlı elastin liflerini onarır. Yeni kan damarlarının oluşumunu teşvik eder ve sarkmayı iyileştirir.
Hiperpigmentasyonu önleyebilir!
Hiperpigmentasyon, ciltteki koyu lekelerdir. Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri ve akne izleri buna örnek verilebilir. Karotenoidler, cilt sağlığını ve görünümünü etkileyebilecek kirlilik ve UV ışınları gibi etkilerden korur. Retinoidler ise hücre yenilenmesini tetikler. Yaşlılık ve güneş lekelerini iyileştirmeyi destekler. Aynı zamanda eşit bir cilt tonuna sahip olmanıza da yardımcıdır.
Sivilcelerin giderilmesinde etkili olabilir!
Uzmanlar ergenlerde ve yetişkinlerde sivilce tedavisi için topikal retinoidleri öneriyor çünkü sivilceleri önlüyor. Cildin pul pul dökülüp yenilenmesini; kir, yağ ve ölü deri hücrelerininin gözeneklerden temizlenmesini sağlıyor. Aynı zamanda gözeneklerin ve akne izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı, kolajen ve elastin üretimini destekliyor.
Sedef hastalığı tedavisinde kullanılabilir!
Topikal retinoidler, kabarık cilt lekelerinin oluşumunu önler. İltihaplanmaya neden olan sitokinlerin ve interlökinlerin oluşumunu önemli ölçüde azaltır. Bu nedenle sedef hastalığını tedavi etmek için kullanılan ilaçların çoğu A vitamini içerir ve bu yüzden besinlerle ihtiyacın karşılanması gerekir.


Ocakmedya sizlere gündem, dünya, teknoloji ve spor hakkında seçkin haberler sunar.

Gizlilik Politikası
Künye
Iletişim: iletisim@ocakmedya.com
© Copyright – 2016-2022 Ocak Medya | Ren Medya Basın Yayın Reklam Sanayi Ticaret İthalat İhracat LTD ŞTİ` ne aittir

source

Linkler