Adana, Kahramanmaraş yarın okullar tatil mi? 22 Aralık Adana … – Türkiye

Aralık 26, 2022 0 Yazar: admin

Adana, Kahramanmaraş yarın okullar tatil mi? 22 Aralık Perşembe Adana Kahramanmaraş kar tatili var mı? Türkiye’nin birçok bölgesinde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Yoğun yağış nedeniyle bazı illerde okullar tatil edilmişti. 22 Aralık Perşembe günü için okulların tatil edilip edilmeyeceği araştırılıyor. İşte, Valilik MEB son dakika kararları!
Adana’da 22 Aralık Perşembe günü için alınmış bir kar tatili kararı bulunmuyor.
Kahramanmaraş’ta okulların tatil olup olmadığına ilişkin bir karar alınmış değil.
TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ
21 ARALIK KAR TATİLİ OLAN YERLER
ADANA
Adana’nın 4 ilçesinde kötü hava koşulları nedeniyle eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 20 Aralık Salı günü başlayan ve il genelinde etkili olan yoğun sağanak ve kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke ve Aladağ ilçelerinde kaymakamlıklar tarafından eğitim öğretime tamamen veya kısmi olarak bir gün ara verilmesi kararı alındı.
Buna göre, Tufanbeyli’nin tamamında, Feke’de tüm taşımalı eğitimde ve merkez dışındaki tüm okullarda; Saimbeyli’de ulaşım sorunu oluşturabilecek taşımalı eğitim güzergahları ile köylerde, Aladağ’da taşımalı eğitim merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
KAHRAMANMARAŞ
Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Afşin ilçe Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçe genelinde eğitim öğretime 21 Aralık Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.
ÖĞRENCİLER TATİLİN TADINI ÇIKARDI
Adana’nın kuzey ilçelerinde aşırı kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verilince, çocuklar soluğu sokakta alıp kar topu oynadı.
Adana’nın yüksek kesimlerinde dün akşam saatlerinde başlayan kar bugün sabaha kadar etkili oldu. Bu nedenle Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke ve Aladağ ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Eğitime ara verilmesinin yanı sıra engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayıldı. Kar nedeniyle kapanan yollarda belediye ekiplerinin iş makineleriyle açıldı. Birçok kişi için kar eziyete dönüşürken, çocuklar okulların tatil edilmesini fırsat bilerek kendilerini sokağa attı. Çocuklar arkadaşlarıyla kar topu oynayarak, “Uzun süredir ilk kez kar yağdı. Okullar da tatil olunca biz bu duruma çok sevindik. Şimdi de arkadaşlarımızla kar topu oynuyoruz, çok mutluyuz” dedi.
Kar yağışı nedeniyle ilçelerde kartpostallık görüntüler de oluştu. Vatandaşlar da evlerinin önündeki karları kürekle temizledi.

source

Linkler