Adeta Bir Terapi Seansı Yaşayacağınız, A'dan Z'ye Her Hizmetiyle Ankara'nın En İyi ve Steril Hamamları – Onedio

Kasım 16, 2022 0 Yazar: admin

Tarihi, Antik Romalılar’a kadar uzanan ve Avrupalılar tarafından ‘Türk Banyosu’ olarak bilinen hamam kültürü Türkler için oldukça önemli ve yaygındır. Siz de hayatınızda en az bir kere hamama gitmişsinizdir ve orada geçirilen zamanın ayrı bir keyif verdiğini ve insana ekstra bir rahatlık yaşattığını bilirsiniz. Buhar banyosundan, spasına, soğuk ve sıcak su havuzlarına kadar aradığınız her kriterin bulunduğu en önemlisi de hijyen unsuruna çokça dikkat eden, Ankara‘nın en iyi hamamlarını sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgileri öğrenelim.
İnşası 15. yüzyılın ikinci yarısına dayanan Tarihi Şengül Hamamı, Ankara için önemli tarihi yapılar arasında olmakla birlikte Ankara’daki birçok kişinin gözde hamamıdır. Bir hamamın olmazsa olmazlarından hijyen ve temizlik açısından oldukça dikkatli olan işletmede kese, köpük masajı, saç masajı gibi hizmetler verilmekle birlikte asıl olarak kahve masajının sevdalısı çok. Aynı zamanda normal masajınız için de aromatik yağlar tercih ederek ekstra rahatlığa ulaşabilirsiniz. 
Giriş ücreti 90 TL olup, kadınlar için 06:00 ve 20:00 saatleri arasında hizmet veren hamamdan cuma günleri 22:00’a kadar yararlanabilirsiniz. Erkekler için ayrılan kısım ise 05:00 ve 00:00 saatleri arasında hizmete devam ediyor. 
Adres: Hacı Bayram Mah. Denizciler Cad, Acıçeşme Sk. No: 3, 06030 Altındağ/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Şengül hamamında her şey çok güzeldi kese masaj standart ölçülerde keyifliydi. 3 senedir düzenli gidiyorum ancak son gidişimde meydancı Yılmaz beyin güler yüzü hizmeti ve hamam sonrası masajlarından çok memnun kaldım. Kendisi keseye geçecekmiş şiddetle öneriyorum.
Erkekler ve kadınlar bölümü ayrı olarak hizmet veren Yenişehir Hamamı da sterilliğe en çok dikkat edenlerden. Müşterilerine yüzme havuzu, kuru ve buharlı sauna, köpüklü masaj, kese ve spor salonu hizmeti sunan işletme sakinleşmek ve dinginleşmek için kendinize ayırdığınız vaktinizi en iyi şekilde değerlendireceğiniz yerlerden olacak. 
Erkek ve kadın bölümleri ayırt edilmeksizin 07:00 ve 23:00 saatleri arasında çalışan Yenişehir Hamamı’na gitmek için rezervasyon yaptırmanıza gerek yok.
Adres: Kızılay, Sümer-1 Sk. No:16, 06430 Çankaya/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Ankara Yenişehir Hamamı kapanış saati 20:00 dikkat edin. Girişte peştamal veriliyor. Küçük bir soğuk su havuzu var. Geniş bir hamam, sauna, buhar odası var. Nezih ve turistik bir hamam.
Ankara‘nın tarihi açıdan önemli bir diğer hamamı olan Tarihi Karacabey Hamamı, 1427’de inşa edilmiştir ve bununla birlikte Ankara’nın meşhur semti Hamamönü’nün de isim babasıdır. Sauna, kese ve masaj hizmetlerinin yanı sıra bir hamamın olmazsa olmazlarından vitamin bar hizmeti de vermektedir. Deneyimli çalışanları sayesinde masaj sonrasında hiçbir ağrınız kalmayacağına ve tüm stresinizi atacağınıza emin olabilirsiniz. Tarihi Karacabey Hamamı’nın en güzel yanı ise 24 saat açık olması diyebiliriz.
Adres: Sakarya, Talatpaşa Blv No:101, 06230 Altındağ/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Tarihi Karacabey hamamı kadın ve erkek bölümleriyle hizmet veren bir hamam. Kadın hamamı kısmı çok güzel temiz bir hamam çalışanlar konusunda deneyimli kaliteli hizmet alıyorsunuz hamam sevenler için Ankara’da gidebileceğiniz en ferah ve güzel hamam.
Klasik Osmanlı hamamı konseptine sahip olsa da daha modern bir dizaynı olan Hammam Ankara‘nın gerek Maltepe gerekse de Ostim şubesi olsun, hizmet kalitesini koruyan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan işletmelerden. Türk hamamı, tuz odası, sauna, Fin hamamı, jakuzi, macera duş, kese, köpük ve birçok masaj seçenekleriyle bir hamamda aradığınız tüm kriterler burada mevcut. Bunların yanı sıra Ostim şubelerinde yüzme havuzu da bulunmakta. 
Kadın ve erkek bölümleri birlikte olarak 10:00 ve 23:00 saatleri arasında hizmet veren işletmeye gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var.
Adres: Maltepe, Gazi Mustafa Kemal Blv. No:131/A, 06570 Çankaya/Ankara
No: 8-9 OFİM İş Merkezi, 100. Yıl Blv No:99, 06374, 06560 Ostim Osb/Yenimahalle/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Gayet temiz titiz nezih bir mekan. Ben memnun kaldım. Girişte sizi güler yüz karşılıyor. Randevu almadan gitmeyin. Bu zamana kadar çok hamama gittim ama en temizi burasıydı. Buhar odası, sauna, hamam, kese, masaj, köpük masajı, yüz maskesi içecekler harika. Havlular temiz ve güzel kokulu.
Hijyeniyle ön plana çıkan bir diğer önerimiz ise Eryaman Hamamı. Kadın ve erkek bölümleri ayrı olan hamam da kese ve köpüklü masaj sonrası kuş gibi olacaksınız. Kese ve köpüklü masajın yanı sıra saunası, buhar odası ve yüzme havuzu da bulunan işletme, güler yüzlü karşılamadan, ilgili ve bilgili çalışanlarına kadar her konuda oldukça özenli. 
2022 yılı için giriş ücreti 150 TL, kese ve köpük masajı 60 TL olarak belirlenmekle birlikte hamam 24 saat hizmet vermeye devam ediyor.
Adres: Altay, Söğüt Cd. No:12, 06874 Etimesgut/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Çok çok memnun kaldığımız bir hamam deneyimi oldu bizim için pandemi sonrası. Girişte sizi güler yüzlü bir personel karşılıyor çok ilgililer peştemal verip dolaplarınızı gösteriyorlar hemen girdiğimizde çok temiz geniş ferah bir ortamla karşılaştık hemen 1 saat havuzda yüzdük biz sabah erken saatlerde gittik kimse yoktu ferah bir ortam.
Bir hamama gideyim A’dan Z’ye yenilenip çıkayım diyenlere güzel bir öneri ile geldik. Kadın ve erkek bölümleri ayrı olarak hizmet veren tesiste mini bar, kuru ve buharlı sauna, yüzme havuzu, kese ve köpük masajı gibi olması gereken hizmetlere ek olarak manikür, pedikür, sir, saç boyama gibi güzellik hizmetleri verilen ayrı bir bölüm de bulunmakta. Gittiğiniz andan itibaren yeniliğe ve gerek fiziksel gerek ruhsal rahatlamaya hazır olun.
Çalışma saatlerine gelecek olursak, kadınlar bölümü 08:00 ve 20:00 saatleri arasında, erkekler bölümü ise 08:00 ve 00:00 saatleri arasında hizmete devam ediyor. 2022 yılı için de giriş ücretleri 65 TL olarak belirlenmiştir.
Adres: Yeşilevler, 912. Cd. 28/1, 06190 Yenimahalle/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: İlk kez bugün ailecek gittik çok memnun kaldık, hamam sauna havuz hepsi de tertemizdi .İdarecilerin güler yüzlü tutumu özellikle personelden saadet hanımın samimi ilgilenmesi ve hizmetleri bizleri memnun etti. Tekrar geleceğiz. Tavsiye ederiz.
Hamamlar arasında henüz yeni olan ve yeni oluşunun getirisiyle modern ve göz alıcı bir dizayna sahip olan Lüx Doğukent Hamamı, çocuklu ailelerin bayılacağı türden çünkü içerisinde çocukların eğlenebilmesi için üç kaydıraklı yüzme havuzu bulunuyor. Aroma masajı, köpük masajı, kese, tuz odası, buharlı ve kuru sauna, Fin ve Türk hamamı, jakuzi ve son olarak güzellik merkezlerinde verdikleri birçok hizmetle Lüx Doğukent Hamamı favoriniz olacak.
Kadın ve erkek bölümleri ayrı olarak 07:00 ve 00:00 saatleri arasında müşterilerini ağırlayan işletmenin giriş ücretleri ise 7-12 yaş aralığı için 100 TL, 13 yaş üstü içinse 130 TL’dir. 
Adres: Akşemsettin, Doğukent Cd. No:102, 06480 Mamak/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Salı akşamı 17.30 suları için yazıyorum. Gayet temiz ve hijyenik bir ortam, kalabalık değildi. Yüzme havuzu bir hamama göre oldukça büyük ve üç kaydıraklı. Saunalar temiz ve bakımlı. Bar kısmı başarılı. Hamamların vazgeçilmezi soda+limon+ayran. 01.30’a kadar açık. Denemelisiniz.
Şimdiki önerimiz ise yalnızca erkek müşterilerine hizmet veren Şentepe Hamamı. Hamam kültürü kadınlar için de ne kadar yaygın olsa da erkekler arasında adeta bir ritüel haline gelen ve arkadaşlarla keyifli vakit geçirmek için tercih edilen aktivitelerden. Yüzme havuzu, saunası ve soda-ayranın keyfini doya sıya yaşayacağınız vitamin var hizmetleriyle Şentepe Hamamı’na bir şans verin deriz.
Haftanın günlerini ayırt etmeksizin her gün 08:00 ve 00:00 saatleri içerisinde açık olan Şentepe Hamamı’nın güncel fiyatları ise giriş için 80 TL ve kese-masaj içinse 55 TL’dir.
Adres: Barıştepe, 734/2. Sk. No:12, 06210 Yenimahalle/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Arkadaşımla beraber gittik. Kesinlikle tavsiye ederim civardaki en iyi hamamlardan biri. Çalışanları da Güler yüzlü ve ilgili. Tek sıkıntısı bulunduğu bölgeden ötürü yabancı uyruklu müşterileri fazlalaşıyor belli bir saat sonrası.
İşinin ehli olan çalışma kadrosuyla Gazi Saray Hamamı’nı tercih ederseniz pişman olmayacaksınız diyebiliriz. Bir gidenin müdavimi haline geldiği hamamın erkek ve kadın olarak bölümleri ayrılmakta ve gitmeden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Masaj çeşitlerinin yanı sıra, kuru ve buhar saunası, yüzme havuzu, rahatlatıcı kesesi, manikür-pedikür, sir gibi güzellik hizmetleri de bulunmaktadır. Çalışma saatleri ise 07:00 ve 23:00 arasıdır.
Adres: Hüseyingazi, Başpınar Mah. Orhan Kemal Cad. No:75 Yeniyol, 06360 Altındağ/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: İlk defa gittim girişteki Rukiye hanım çok güler yüzlü sıcak kanlı işini hakkıyla yapan insanlardı, bir de masaj yapan Seher hanım mükemmel yapıyor Annem bile bu kadar güzel yıkamadı beni.
Hamam denince akla gelen ilk semt olan Ulus’ta yer alan Dışkapı Meydan Hamamı, Ankaralı birçok kişinin uğrak noktalarından. Yalnızca erkek müşterileri ağırlayan ve Sauna, buhar odası, kese, masaj, köpüklü masaj gibi hizmetler veren hamam, daha önce gitmediyseniz mutlaka şans vermeniz gereken yerlerden. 
Fiyatlara gelecek olursak 2022 yılı itibarıyla giriş ücreti 80 TL ve kese ücreti 40 TL  olarak belirlenmiştir. 
Adres: Ziraat, Altındağ Cd. No:2, 06110 Altındağ/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Harita üzerinden biraz araştırdım hangi hamam daha iyi diye yorumları referans alıp buraya geldim ve iyi ki gelmişim. Güler yüz, tatlı dil, hizmet ve fiyattan memnun kaldım. Tokatlı Işık abi artık öz abim gibidir. Son olarak da içtiğim portakal suyu da gayet güzeldi. Gelmenizi tavsiye ederim.
Şehrin merkezinde neredeyse bir termal otel hizmeti veren Batıkent Termal Hamamı, buhar odası, termal havuz, jakuzi, sauna, kese odaları, kahve peelingi ve köpük masajı gibi hizmetleriyle ve bunların yanı sıra temizliğe gösterdikleri özenle müşterilerinin favori yerlerinden. Kadın ve erkek bölümleri ayrı olan işletme de soğuk su havuzu da bulunmakta.
Yetişkinler için 140 TL, çocuklar içinse 100 TL’ye hizmet veren hamamda güzel vakit geçirebilmenizi destekleyecek vitamin bar da var. Kadınlar için 08:00-22:00 saatlerinde erkekler içinse 08:00-00:00 saatlerinde hizmet vermekte.
Adres: Yeni Batı, Erciyes Cd. NO:40, 06370 Yenimahalle/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Tesis ailecek gidebileceğiniz 10 numara bir hamam dersek yanlış olmaz. Park hemen kapı önünde çıkınca bence çok önemli. Personel çok saygılı ve kibarlar Havlular yeni ve tertemiz. Memnun kalacağınız bir tesis aldıkları parayı hak ediyorlar.
Şehrin merkezinde yer alan önerilere bir ara verip Gölbaşı tarafında olanların gönül rahatlığıyla gidebileceği ve çok memnun kalacağı Şen Hamamı’ndan bahsedelim. Ortalama olarak hamamlarda 2-3 saat vakit geçirildiği için insan doğal olarak hijyenik yerlerde olmak istiyor ve Şen Hamamı temizlik unsuruna en önem gösterenlerden.
Kese, köpük masajı ve sauna hizmeti sunan hamam kadınlar için 09:00 ve 19:00 saatleri arasında, erkekler için de 08:00 ve 00:30 saatleri arasında hizmet veriyor. 
Adres: Bahçelievler, 273. Sk. No:4, 06830 Gölbaşı/Ankara
Ziyaretçi Yorumu: Hamam temiz ve güzel, aşırı büyük değil ama kesinlikle tavsiye ederim. Çalışanlar samimi ve hizmette çok iyiler. İşletmeci Fatih Bey’e teşekkür ederiz. Kese sabun ve masaj tek geçerim, çok iyisin Muammer abi.
Başkent Ankara gerek tarihi gerek sanatsal gerek…
Bilenler bilir Tunalı’da kahve içmenin ayrı bir …
Gerçek bir makarna sevdalısıysanız hiçbir kalori getirisi sizi makarnadan ayıramaz bil…

source

Linkler