Ahtapotlar kansere çare olabilir! – Yeni Akit

Ekim 30, 2022 0 Yazar: admin

3 maaş birden alabilirsiniz! İşi gücü bırakıp hemen başvurun
Bakan Bozdağ: Türkiye Yüzyılı’nın ilk fotoğrafı bu
Canlı yayında rahatsızlanan Latif Şimşek ambulansla hastaneye kaldırıldı
Zelenskiy: Rusya bunu eylül ayında yaptı
Togg’daki eksiği Cumhurbaşkanı Erdoğan farketti! Hemen talimat verdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Togg’dan iner inmez sorduğu soru ortaya çıktı
Ankara’nın tarihi yapılarında ‘Türkiye Yüzyılı’
Togg paylaştı: İki yeni model daha geliyor
Dışişleri Bakanlığı’ndan ‘Arap Ligi Zirvesi’ açıklaması
İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, Togg’a hayran kaldı
Londra’daki Kanser Araştırmaları Merkezi’nde yapılan araştırmalara göre karanlık maddenin kanserin tespit ve tedavi edilme şeklini değiştirebileceği öne sürülüyor.
Bilim insanları son yıllarda, epigenetik adı verilen ve o kadar da net olmayan başka bir fenomen keşfettiler. Epigenetik, bir bireyin davranışının ve çevresinin, genlerinin çalışma şeklini etkileyen değişikliklere nasıl neden olabileceğinin incelenmesi olarak biliniyor. Epigenetikler, yaşlandıkça ve nerede yaşandığınıza ve nasıl bir hayat sürüldüğüne göre değişiyor. Genetik, DNA kodunu değiştirmez ancak genlere erişimi kontrol edebilir. Kanser gelişiminde önemli bir rol oynadığı giderek daha fazla anlaşılıyor.
Londra’daki Kanser Araştırmaları Enstitüsü Evrim ve Kanser Merkezi Direktörü Prof. Trevor Graham, BBC’ye yaptığı açıklamada
“Kanserlerin nasıl davrandığına dair ekstra bir kontrol düzeyi ortaya çıkardık. Bu kanserin karanlık maddesine benzettiğimiz bir şey” dedi. Hücrede katlandıklarında DNA çizgilerinde karışıklıklar olabileceğini ve bunun hangi genlerin okunacağını değiştirebileceğini belirten Graham sözlerini şöyle sürdürdü:
“Dolaşımların konumu, kanserlerin nasıl davrandığını belirlemede çok önemli olabilir. Bu yarın kalktığımızda rutin klinik bakımı değiştirmeyecek. Ancak yeni tedaviler geliştirmek için bir yol olabilir.”
Diğer yandan başka bir grup araştırmacı, Avustralya ahtapotunun cilt kanserinin en ciddi formlarından biriyle savaşmanın anahtarı olabileceği görüşünde. DPA’nın bildirdiğine göre uluslararası bir çalışmada, güney kum ahtapotu olarak da bilinen ahtapot türünün zehrindeki bir bileşiğin kanserin büyümesini önemli ölçüde yavaşlatabileceğine dair kanıtlar ortaya çıkarıldı. Araştırmacılar ayrıca zehrin, tüm cilt kanseri vakalarının yaklaşık yarısını oluşturan mutasyona uğramış cilt kanseri olan hastalarda ilaç direnciyle savaşmaya yardımcı olabileceğini keşfettiler. Araştırmacı Maria Ikonomopoulou liderliğindeki bilim insanları, bir grup sentetik klonlanmış zehir bileşiğinin anti-tümör özelliklerini test ettiler. Ikonomopoulou konuya dair şunları söyledi:

“Farklı deniz organizmalarından elde edilen zehirli bileşikleri inceledik. Özellikle aradığımız peptid (bir amino asit zinciri), mutasyona uğramış cilt kanseri hücrelerini klinik öncesi modellerde güvenli ve etkili bir şekilde hedefleme kabiliyeti nedeniyle Avustralya’nın güney kum ahtapotunda bulundu.”
ŞARKU’L AVŞAT
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un fabrikasının açılışında kürsüye yerli otomobille geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ..
Polis promosyonu için araştırmalar hız kazandı. Ekim ayının son günlerinde büyük merak konusu olan polis promosyonu hakkında sorular gündeme..
Boğaziçi Film Festivali’nde Türk milletinin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “kimyasal silah kullanıyor” iftirasıyla vatan hainliği..
WhatsApp İhbar Hattı
+90 (553) 313 94 23
Akit haber güncel son dakika gündem haberleri ve haber arşivi.
Biz her vakit, hakikati haykırdık ve gerçeğin izinde olduk. Her devrin gazetesi olmadık, milletin gazetesi olduk.
www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Yüklenme süresi 0.0123 sn.

source

Linkler