Aile Diş Hekimliği uygulaması 3 ilde başlıyor! Tüm çocukların dişleri kontrol altında olacak – Tgrthaber

Ağustos 17, 2022 0 Yazar: admin

Tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetlerini geliştirmek amacıyla uygulamaya alınacak olan Aile Diş Hekimliği uygulaması, Aile hekimliği sistemi ile benzer bir model olarak hayata geçirilecek. Söz konusu uygulama için Eskişehir, Kırşehir ve Karabük pilot iller olarak seçilirken, sistemin 2023 yılı içerisinde uygulanacağı belirtiliyor.
Sağlık Bakanlığı bir süre önce planladığı Aile Diş Hekimliği uygulamasının hazırlıklarını tamamladı. Uygulamada tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmetleri haricinde çocuklar için önem taşıyan “koruyucu ağız ve diş sağlığı” çalışmaları da yer alacak. 0-12 yaş aralığındaki çocuklara hizmet verecek sistem sayesinde tüm çocukların diş kontrollerinin yapılması mümkün olacak.

Sağlık Bakanlığı, uygulamanın yaygınlaşabilmesi için alt yapı çalışmalarını Türkiye genelinde sürdürüyor ve randevuların Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden alınmasını planlıyor. Sisteme kayıtlı olan 0-12 yaş arası tüm çocukların ağız ve diş sağlığı tarama sonuçları, ebeveynleri tarafından takip edilebilecek. Böylece çocuklar için diş problemlerinde erken müdahaleye olanak sağlanacak.
Sağlık Bakanlığı bu çalışmayla, diş hekimliği randevularının planlanmasını ve daha önce yapılan tetkiklere kolaylıkla erişim sağlanabilmesini planlıyor. Aile Diş Hekimliği uygulaması pilot uygulama kapsamında Eskişehir, Kırşehir ve Karabük’te erişime açıldı.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler