Aktif sivilce nasıl kurutulur? Sivilce izleri nasıl geçer? – Haber7.com

Eylül 10, 2022 0 Yazar: admin

Sivilce izleri, cilde uygulanan yanlış uygulamalardan kaynaklı oluşur. Özellikle aktif sivilcelerin sıkılması ve koparılması gibi nedenlerden sivilce izleri meydana gelir. Sivilce izlerinin geçmesi için cilt tipine uygun bakımların adım adım düzenli olarak uygulanması gerekir. Aktif sivilcelerin kısa sürede kuruması için ise yine doğru adımların dikkatle uygulanması sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlayabilir…
Saça sirke sürmenin faydaları nelerdir? Elma sirkesi saçta ne kadar bekletilmeli?Saça sirke sürmenin faydaları nelerdir? Elma sirkesi saçta ne kadar bekletilmeli?
Sivilcelerin kuruması için hem doğal hem de sağlıklı birkaç sağlıklı yönteme başvurulabilir. Böylelikle cildi deforme etmeden kısa sürede sivilceler kurutulabilir. Sivilcelerin kurutulması için uygulanması tavsiye edilen en önemli tavsiye cildin verdiği reaksiyondur. Elma sirkesi ya da aloe vere gibi ürünler her ne kadar doğal olursa olsun cilt alerjik reaksiyon verebilir. Bu durum göz önünde bulundurularak tedavi sürecine başlanabilir. 
Elma Sirkesi
Antiseptik özelliği ile cildi mikrop ve toksinlerden arından elma sirkesi, sivilcelerin kurumasında da oldukça önemli bir role sahiptir. Özellikle su ile seyreltilip tonik olarak kullanıldığında sivilcelerin kısa sürede kurumasına yardımcı olur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise sivilceli bölgeye sürülen pamuğu tekrar yüzün farklı yerlerine değirilmemesidir. 
Keçi Sütü Sabunu
Sabun, başlı başına kurutucu özelliğe sahiptir. Keçi sütü sabunu ise içerdiği antioksidan özelliği sayesinde cildi toksinlerden arındırarak besler. Düzenli olarak uygulanan keçi sütü sabunu bakımı, bir süre sonra aktif olan sivilcelerin dahi kurumasına yardımcı olur. Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar. 
Aloe Vera
Cilt bakımından en çok kullanılan ürünlerin başında aloe vera gelir. Cildi derinlemesine temizlemenin yanında cilt sorunlarının tedavi edilmesinde de kullanılır. Aktif sivilcelerin kurumasında aloe vera jeli su ile seyreltilerek direkt tonik olarak uygulanabilir. Aloe vera, direkt olarak sivilcenin olduğu yere az bir miktar sürülüp 15-20 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile durulanır. Bu işlem düzenli olarak uygulandığında sivilceler kısa sürede tedavi edilir. 
Lavanta Sabunu
Sivilceleri doğrudan doğruya kurutan bir diğer etkili yöntem, lavanta sabunudur. Lavanta sabunu cildi toksin ve iltihaplardan arındırdığı için sivilcelerin de kısa sürede kurumasına yardımcı olur. Lavanta sabunu, kurutucu özelliği sayesinde cildin herhangi bir yerinde oluşan sivilcelerin kurutulmasını sağlar. 

Ergenlik döneminden kalan sivilce izlerinden kısa sürede kurtulmak için düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Özellikle her gece yatmadan evvel cildin kir ve yağdan arındırılıp temizlenmesi gerekir. Sivilce izlerini iyi gelen evde uygulanabilecek yöntemler şöyledir:
Doğru Bakım Ürünü İle Düzenli Temizlik:
Her gece yatmadan önce gün cilt tüpüne uygun bir temizleme jeliyle cildi temizlemek gerekir. 
Tonik:
Cildi Temizledikten sonra makyaj ve kir kalıntılarını temizlemek için gül suyu ya da su ile seyreltilmiş sirke ile tonik yapılır. Elma sirkesi ile yapılan tonik, sivilce izleri için uygulanabilecek en etkili yöntemdir. 
Güneş Koruyucu:
Cilt lekelerinin belirmesindeki en etken neden güneştir. Bu yüzden cildi güneşten korumak için muhakkak gün içinde 3-4 sefer olmak üzere güneş kremi kullanılmalıdır. 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler