Almanya'da Türklere yönelik tehdit mektubu, camiye bıraktılar – Tgrthaber

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Almanya’da İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na (İGMG) bağlı olarak faaliyet gösteren Mevlana Camisi’ne Türklerin ölümle tehdit edildiği bir mektup bırakıldı. Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Barnstorf bölgesinde Türkler hedef alındı. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’na (İGMG) bağlı olarak faaliyet gösteren Mevlana Camisi’ne tehdit içerikli bir mektup gönderildi. Türklerin ölümle tehdit edildiği mektupta gamalı haç sembolü dikkat çekti. Mektubun altına rkçı terör örgütü NSU 2.0 imzası atıldı.

Aşağı Saksonya Schura Başkanı Recep Bilgen, Camilerinin daha önce de ırkçı saldırılara maruz kaldığını söyledi. Ancak yetkililerin bunları dikkate almadığını belirten Bilgen, “4 ay içinde ikinci kez saldırıya uğradık. Saldırılarla bizi korkutmaya çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.  “Daha önce çok sayıda tehdit mektubu aldık” diyen Bilgen, fiziki saldırıda caminin camları kırılarak maddi hasar meydana geldiğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Polis ve politikacıların bu saldırılar karşısında daha net bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz. Özellikle güvenlik yetkililerinin camilere yönelik saldırıları ciddiye almalarını ve bunlara karşı hassas tepki vermelerini istiyoruz.”
Geçen yıl Almanya’da, Müslümanlara ve camilere yönelik 662 saldırı düzenlenmişti. Ağırlıklı olarak Nazi yanlıları ve terör örgütü PKK tarafından yapılan saldırılarda 17 kişi yaralanmış, yüzbinlerce euroluk maddi hasar meydana gelmişti.
 

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler