Aloe vera yaprağı ile cilt bakımı… Aloe vera cilt bakımı nasıl yapılır? – Posta

Ağustos 12, 2022 0 Yazar: admin

Aloe vera jeli, güneş yanığı veya yatıştırıcı kuru ciltler için etkili bir ev ilacıdır . Aloe vera bitkisinin yetiştirilmesi ve bakımı kolaydır.
Başlamanız gereken tek şey, jel haline getirilmesini isteyen birkaç büyük, dişli aloe vera yaprağıdır. 
Bitki satan yerlerde aloe vera bitkisi satın alabilir ya da bir yaprak aloe vera ile kolayca bitki üretebilirsiniz. 
Pahalı, kimyasal içeren kremlerle uğraşmayın. 
Aloe vera bitkiniz için güneşli bir yer bulun, haftada bir sulayın ve rahat bırakın.
Aloe vera jeli tazeyken en iyisidir. 
Bunu sadece 15 dakikada yapabilirsiniz
2-3 aloe vera yaprağı ve bir cam kavanozla kolayca kendi doğal aloe vera jelinizi hazırlayabilirsiniz. 
1. Çalışma Alanınızı Temizleyin: Jeli yapacağınız alanı, kullanacağınız mutfak eşyaları ve ellerinizle birlikte temizlediğinizden emin olun. Aloe vera jelinizin yüzde 100 aloe vera olduğundan ve herhangi bir kir veya yağ içermediğinden emin olmak istersiniz.
2. Yaprakları Kesin: Aloe vera bitkinizin dışında büyüyen en büyük 2 veya 3 aloe vera yaprağını bulun ve bir bıçakla kesin.
 
3. Reçineyi Boşaltın: Kesilen yaprakları açık tarafı aşağı gelecek şekilde bir bardağa yerleştirin, böylece yaprakların cildi tahriş eden lateks içeren sarımsı reçine dışarı sızar. Yaklaşık on dakika süzülmelerine izin verin.
4. Kabuğu Soyun: Reçine içermeyen yapraklarınızı alın ve her biri için cildin bir tarafını uçtan uca soyun. Daha sonra ince beyazı soyduğunuzdan emin olun – bu jelden önceki son katmandır.
5. Jeli Alın: Kaşığınızı alın, tüm jeli boşaltın ve cam kavanozunuza koyun. Bunu, kaşığı açık yaprağa sokarak ve jeli yaprağın altından yukarıya doğru yumuşatarak kolayca yapabilirsiniz
 
6. Karıştırın, Uygulayın ve Saklayın: Aloe yapraklarından alabildiğiniz kadar jeli cam kavanozunuza alın. Aloe vera jelini tek başına karıştırarak macun benzeri bir doku oluşturun. Son olarak, serinletici bir rahatlama hissi için ev yapımı aloe vera jelinizi yanan cildinize uygulayın. Aloe vera jeli ile dolu kavanozunuzu sıkıca kapattığınızdan emin olun ve serin bir yerde saklayın. En iyisi buzdolabında saklamaktır, ancak aloe vera jelini birkaç gün oda sıcaklığında da tutabilirsiniz.
Jelinizi biraz daha uzun süre saklamak ve etkisini güçlendirmek için eczaneden alabileceğiniz C ve E vitamin kapsüllerinden birer tanesini karışıma ekleyebilirsiniz.
Bu vitaminler, aloe vera jelinizin raf ömrünü büyük ölçüde uzatabilen mükemmel koruyuculardır.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler