Anında hızla kilo vermenin yeni formülü: Alkateryan Metodu kısa sürede istediğiniz bedene kavuşturuyor – Tgrthaber

Eylül 8, 2022 0 Yazar: admin

Holistik Beslenme Uzmanı Selen Gülbahçe’nin geliştirdiği yeni beslenme metoduyla kalori saymadan, besin gruplarını hayatınızdan çıkarmadan hızlıca kilo vermek ve zinde hissetmek mümkün görünüyor. Alkateryan Metodu ile kilo verme işini basit bir hale getiren Gülbahçe, kilo vermek için önemli olan tek şeyin denge olduğunu söylüyor. Alkali Beslenme’nin hızlı kilo vermek için ideal olan yapısıyla Akdeniz Beslenmesi’nin Türk mutfağına uyumlu dinamiklerini bir araya getiren Gülbahçe, Alkateryan Metodu’nun diyet mentalitesini reddeden ve dengelemeye odaklanan bir metot olduğunu ve bu şekilde kilo kaybının kalıcı hale gelebildiğini belirtiyor.
Gülbahçe, vücudun asit ve baz dengesini korumaya odaklanan, aynı zamanda Türk mutfağına ve günlük yaşantıya uygun bir beslenme modeli olan metodun hızlı kilo kaybının yanı sıra birçok faydası olduğunu ifade etti. Gülbahçe, “Metot ile daha sağlıklı bir sindirim sistemine ulaşabilir, daha enerjik hissedebilir, parlayan bir cilde, ışıldayan saçlara sahip olabilirsiniz” dedi.

Gülbahçe, Alkateryan Metodu ilgili şu açıklamada bulundu: “Ne kadar alkali beslenirsek, o kadar hızlı asit temizler, yağ yakarız. Aynı şekilde, eğer biz yeterli alkali vitamin ve mineral almazsak vücudumuz yağı değil kası yakmayı tercih eder çünkü yağ yakarak ekstra asit açığa çıkarmak istemez. Aksine kası yakmak kasın içerdiği alkali minerallerden dolayı daha işlevsel olur. Bu yüzden bazı diyetlerde her ne kadar az kalori alınsa da diyet listesi asitli olunca kilo verilse bile bu kilonun yağdan değil kastan verildiği gözlemlenir”

Gülbahçe, sözlerine şöyle devam etti: “Danışanlarımın çoğu yoğun hayat temposuna sahip kişiler olduğundan beslenmelerine vitamin ve mineral bakımından yoğun besinler eklemek çok önemli. İşlenmemiş besinler, sebzeler, meyveler, çiğ kuruyemişler, tahıllar, baklagiller ile balık, organik tavuk, tofu ve yumurta gibi kaliteli protein kaynakları vücudumuza dost besinler. Bu seçenekler besin değeri yüksek olduğundan hem enerjiyi artırma hem de stres yönetiminde oldukça etkililer.

Sebzeler ve bitkilerin çok önemli besinler olduğunun belirten Gülbahçe, “Önemli olan gökkuşağının her renginden beslenmek. Ancak mor, yeşil ve beyaz renkli olan sebzeler antioksidan bakımından çok zengin olduklarından daha alkali sebzelerdir. Bunlara ağırlık vermek önemli” dedi. Gülbahçe, çiğ soğan, sarımsak, zerdeçal, zencefil ve sumak gibi besinlerin antiviral özellikleri nedeniyle önem taşıdığına dikkat çekti.

source