Anne sütünün cilde mucizevi faydaları nelerdir? Anne sütüyle cilde maske nasıl yapılır? – Yasemin

Kasım 28, 2022 0 Yazar: admin

Anne sütü, bebekler için tüm besin öğelerini tek başına ilk 6 ay sağlayabilen en iyi besindir. İçindeki koruyucu maddeler nedeniyle bebeği koruyup kollayan anne sütünün cilde de faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Anne sütünün mucizevi cilde faydaları nelerdir? Anne sütüyle cilde maske nasıl yapılır? Tüm soruların yanıtı bugünkü yazımızda bulabilirsiniz.
Anne sütü, sağlık kuruluşlarınca gerçekleştirilen pek çok araştırmaya konu olmuş bir besin kaynağıdır. Özellikle tam anlamıyla doğal bir vitamin ve mineral deposu olması sebebiyle ilk altı aylık dönem ile 2 yaş arasında bebekler için büyük öneme sahiptir. Anne sütü, bebekler için olduğu kadar cilt için de çok faydalı ve yararlı bir üründür. Cilt bakımında anne sütünün ayrı bir yeri vardır. Bebeğinizin gelişimine katkısı yadsınamaz olan anne sütü, cilt için de en faydalı üründür. 

Anne sütü yetmiyorsa ne yapmalı? Anne sütünü arttırıcı öneriler listesiİLİŞKİLİ HABERAnne sütü yetmiyorsa ne yapmalı? Anne sütünü arttırıcı öneriler listesi
 PEKİ ANNE SÜTÜNÜN CİLDE FAYDALARI NELERDİR?
Çeşitli araştırmalara göre; anne sütünün cilt bakımı açısından da büyük faydaları mevcuttur. Bu doğrultuda anne sütünden, sadece bebeklerin beslenmesi için değil, cilt bakımı için de faydalanabilmektedir.

ANNE SÜTÜYLE CİLT MASKESİ

ANNE SÜTÜYLE CİLT MASKESİ

En etkili anne sütü arttırma yöntemleri! Emzirme döneminde anne sütü ve faydalarıİLİŞKİLİ HABER En etkili anne sütü arttırma yöntemleri! Emzirme döneminde anne sütü ve faydaları
ANNE SÜTÜYLE CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR? 
Anne sütü ile maske anne sütü ve kili karıştırarak sürülebilecek bir macun kıvamına getirerek yapılır. Daha sonra elde ettiğiniz bu macunu alıp yüzünüze sürerek kurumasını beklemeniz gerekir. Bu karışımı 10-15 dakika yüzünüze sürüp beklettikten sonra güzelce yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
anne sütü kil maskesi

anne sütü kil maskesi

Anne sütü ile cildinize maske yapabilir ve anne sütünün peeling etkisinden de yararlanarak cildinizin ölü derilerden arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Anne sütü ve bentonite kille yapılan yüz maskesini deneyerek cildinizi şımartabilirsiniz. Bentonite kili eczanelerden ve internetten kolaylıkla temin edebilirsiniz.
© 2022 Yasemin.com / Nokta Elektronik Medya A.Ş.

source

Linkler