Antik çağlardan bu günlere! Cildini sevenlerin kullandıkları ürünler yüzyıllardan beri aynı! – Bölge Gündem Haber

Temmuz 22, 2022 0 Yazar: admin

ZEYTİNYAĞI
Geçmiş zamanda altın ürün olarak adlandırılan zeytinyağı, antik çağlardan beri şampuanlarda, cilt bakım ürünlerinde, nemlendirici kremlerde sıklıkla kullanır, cildin elastikiyetini artırarak akne ve sivilce lekelerini giderilmesine yardımcı olur, saçlarda ise saç diplerinin beslenmesini sağlayarak kırılmaları, yıpranmaları ve dökülmeleri önler.
GÜL SUYU
Özellikle Eski Mısır’da güzellik kürü olarak kullanılan, antiseptik ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı cildi arındırmaya ve yenilenmeye yardımcı olan gül suyu, cildin her türlü lekelerden arınmasına yardımcı olduğu için Kleopatra’nın en büyük cilt bakım ürünlerinden.
BAL
Antiseptik ve antioksidan özelliklerinden dolayı günümüze kadar gelmiş olan hem yaraların ve ağrıların giderilmesi için hem de cilt bakımı için kullanılan bal , nemlendirici ve besleyici özelliklerinden dolayı cilt bakımında cildin taze bir şekilde nemlenmesine yardım eder ve her türlü lekelenmeyi önler.
KİL
Yüz bakım ürünlerinde sıklıkla kullanılan kil, eski çağlardan beri pürüzsüz bir cildin olmazsa olmazı. Vücuda yaptığı peeling etkisi nedeniyle kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak hücre yenilenmesini ve onarımını destekler.
YUMURTA
En kolay ve en ulaşılabilir besinlerden birisi olan yumurta, yüzlerce yıldır güzellik sırları için kullanılan olmazsa olmaz ürünlerden birisidir. Hem sarısının hem de beyazının ayrı ayrı etkiler yaptığı yumurta, cilt ve saç üzerinde besleyici ve onarıcı etkilere sahiptir. Özellikle saçlara uygulanacak olan yumurta maskesi, saçların canlanmasını doğal bir görünüm kazanmasını sağlar.
DENİZ TUZU
Popülerliğini hala daha koruyan ve güzellik sırlarından birisi olan deniz tuzu, antiseptik ve antibakteriyel özelliklerinden dolayı uygulandığı zaman vücudu nemlendirmeye yara, kuruluk, tahriş ve ölü deri gibi görünümlerin azalmasına yardım eder.
HİNDİSTAN CEVİZİ
Antibakteriyel, antiviral ve antiseptik özeliklerinden dolayı son zamanlarda oldukça popüler olan hindistan cevizi yağı aslından antik çağlardan beri cilt bakımı için kullanılmaktadır. Cilt üzerinde meydana gelen egzama ve sedef hastalıkları başta olmak üzere cildin ve saçların nemlenmesine yardımcı olur, vücuda etki edecek olan zararlı güneş ışınlarının etkilerini azaltır.

source