Aspir tohumu yağı cildinizi gençleştiriyor – Posta

Eylül 1, 2022 0 Yazar: admin

Bu harika çiçeğin özleri cildinizde de harikalar yaratabilir.
Kozmetik ürün etiketlerinde Carthamus tinctorius  adını görebilir ve hangi maddeyi temsil ettiğini merak edebilirsiniz. Bu botanik için ortak isim aspirdir ve gıda ve takviyelerde oldukça yaygın olarak kullanılır ve ayrıca kozmetik formülasyonlarda uzun bir geçmişe sahiptir.
Aspir yağı, komedojenik 0 derecesine sahiptir! Bu, cilt gözeneklerinizi tıkama şansının neredeyse sıfır olduğu anlamına gelir
E vitamini bakımından çok yüksek olan Aspir içeriğinde bir çok faydalı yağ asidini de barındırır.
Antioksidan özelliklerinden dolayı aspir yağının cilt için birçok faydası vardır ve serbest radikallerin verdiği hasarı tersine çevirmeye yardımcı olmak için oluşturulan kozmetik ürünlerde kullanılır.
 Buna pürüzlü cilt, yaşlılık lekeleri ve cilt tahrişleri dahildir.
Yaşlandıkça, cilt hücrelerimiz elastikiyetini kaybetmeye başlar ve cilt sarkmaya başlar, bu da daha yaşlı görünen bir görünüm veren ince çizgiler ve kırışıklıklar üretir.
Aspir yağı gibi besleyici yağların topikal olarak uygulanması su kaybını azaltmaya yardımcı olabilir ve bu nedenle cildi nemli tutar. 
Bu, kırışıklıkların görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur.
Aspir yağı, hem analjezik hem de antioksidan görevi gören çok miktarda linoleik asit içerir. 
Bu antioksidan özellik, yaşlanmanın görünümünü en aza indirmeye çalışır, ayrıca UV’ye maruz kalma ve serbest radikaller gibi çevresel faktörler nedeniyle kaybedilen kolajeni geri kazanmaya yardımcı olur.
Cildin optimal yapısal bütünlüğü için esansiyel yağ asitleri de gereklidir. Yağı topikal olarak uygulayarak cilt hassasiyeti ve inflamatuar bozukluklarla ilişkili semptomlar en aza indirilebilir. 
Aspir yağı, genel cilt fonksiyonu ve sağlıklı bir cilt görünümü için çok önemli olan hem omega-6 hem de omega-3 esansiyel yağ asitlerini içerir.
Her iki esansiyel yağ asidi de cildimizin yağ asidi bileşimi üzerinde derin bir etkiye sahip olduğundan, topikal olarak aspir yağı uygulamak cildin farklı katmanlarındaki inflamatuar yanıtı en aza indirmeye yardımcı olabilir.
Hafif, yağsız kıvamı ile aspir yağı cilt tarafından hızla emilir, bu da onu tüm cilt tipleri için uygun mükemmel bir nemlendirici yüz yağı yapar.
Cildin suyu tutmasına yardımcı olduğu için cildi parlak, yumuşak ve pürüzsüz bırakır. 
Aspir yağı ayrıca cildin dokusunu ve tonunu iyileştirmeye yardımcı olur.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler