Ayaklarının altında yanma hissi olanlar dikkat! Böbreklerinizdeki kırmızı alarm… – Sabah

Ağustos 24, 2022 0 Yazar: admin

Ayakların altındaki yanma hissi, en rahatsız edici sorunlardan biri. Ayrıca endişe verici olan bu hissin ortaya çıkmasında bazı sağlık sorunlarının da etkisi bulunuyor. Bu nedenle sıklıkla bir yanma hissediyorsanız bazı hastalıklara karşı dikkatli olmanızda fayda var.
Ayaklardaki yanma hissi, yorgunluk veya cilt enfeksiyonlarından kaynaklanabilir, ancak çoğu zaman periferik nöropati olarak da bilinen sinir hasarıyla ilişkilidir.
Periferik nöropati, sinir liflerinin hasar görmesine neden olur ve bu da yara olmamasına rağmen beyne ağrı sinyalleri gönderir. Bu olağandışı semptomu yaşamak, genellikle göz ardı edilmemesi gereken bir sağlık durumunun erken uyarısıdır.
Yanma hissi zamanla devam ederse veya kötüleşirse, nedeni belirlemek için doktorunuzla veya bir ayak hastalıkları uzmanıyla konuşmanız önemlidir.
EN BÜYÜK NEDENLER NEDİR VE NASIL TEDAVİ EDİLİR?
Diyabet, yüksek kan şekeri seviyeleri ile karakterize bir hastalıktır.
Bu rahatsızlığın, eller ve ayaklardan sinyal gönderen sinirlere zarar veren bir durum olan diyabetik nöropatiye potansiyel olarak neden olduğu bilinmektedir.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler