Ayvanın çekirdeğini sakın çöpe atmayın! 15 tane ayva çekirdeğiyle mucizeye imza atın: Sır gibi saklanan yöntem ifşa oldu – KARAR

Aralık 2, 2022 0 Yazar: admin

Cilt bakımı hem kadın hem de erkekler tarafından önem verilen bakımların başında gelmekte. Özellikle kadınların en büyük dertlerinden biri olan istenmeyen tüy sorunundan kurtulmak oldukça zor. Bugün sizler için doğal epilasyon tariflerini araştırdık. Ayva çekirdeğinin bu özelliğini duyunca “Neden daha önce bunları hiç öğrenmemişim” diyeceksiniz. Tüyleri anında yok ediyor! Cildiniz hem pürüzsüz hem de parlak bir görünüme kavuşacak. İşte ayva çekirdeğinin cilde inanılmaz etkileri…
Ayvayı bugüne kadar hep tüketerek faydalarından yararlandık. Ancak bu bilgileri öğrenince tüketmek yerine cildinize süreceksiniz. Ciltte oluşan sivilceler, lekeler ve yara izleri gibi istenmeyen görüntülerden bu tarif ile anında kurtulacaksınız. Aynı zamanda yüzde oluşan tüylenmeleriniz de yok olacak. Ayva çekirdeğinin cilde olan bu etkileri sizi baştan aşağı yenileyecek. Güzellik merkezlerinin sır gibi sakladığı doğal yöntemi sizler için derledik. Her ayva çekirdeği sizin en büyük silahınız olacak. Peki ayva çekirdeği cilde nasıl uygulanır? Ayva çekirdeğinin cilde faydaları neler? İşte ayva çekirdeğinin kullanımı ve cilde olan inanılmaz etkileri…
Ciltte oluşan sivilceler, lekeler ve pütürler bazen canımızı sıkabilir. Kadınlarının en büyük dertlerinden olan tüylenme sorunu zaten ayrı başına büyük bir sorun. Bu dertlerden kurtulmak için güzellik merkezlerine tonlarca para dökmek zorunda kalıyoruz ve etkilerini de anında göremiyoruz. Ancak bu sorunlardan doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Ayva çekirdeğinin bu faydalarını duyunca ‘Daha önce neden bunu denemedim’ diyeceksiniz. Cildiniz pürüzsüz bir hale gelecek.
Sizde istenmeyen tüylerden şikayetçiyseniz bu yöntem tam size göre. Ayva çekirdekleri doğal epilasyon yöntemlerinde kullanılır. Bunun için 15-20 ayva çekirdeğini suyu istenmeyen tüylerin çıktığı bölgeye ağda sonrası sürülürse tüylerin çıktığı o bölgede bir daha tüy çıkmaz. Zamanla o bölgede tüyler azalır ve tamamen durur. Ancak sizi uyaralım bu yöntemi uyguladıktan sonra sakın durulama yapmayın.
kmffdfddf-4.jpg
kmfggfgf-14.jpg
Ayva çekirdeğinin tüm bu faydalarından yararlanmak için onu nasıl kullanabileceğinizi öğrenmeniz de önemli. Öncelikle onu ağız yoluyla tüketmeyi denememeli, hatta mümkünse ayva çekirdeklerini asla yememeye dikkat etmelisiniz. Çünkü bu şekilde tüketimi, tahmin etmediğiniz yan etkiler oluşmasına neden olabilir, karın ağrısından bağırsak sorunlarına kadar birçok sorunla karşılaşabilirsiniz, aman diyelim.
Ayva çekirdeğini kullanmanın en zararsız ve etkili yollarından biri onu harici olarak kullanmaktır. Bunun için de ayva çekirdeklerini kolayca bir jele, cilt nemlendirici bir kreme dönüştürebilirsiniz.
1 bütün ayvanın çekirdeklerini çıkarın, yarım çay bardağı temiz içme suyu ya da gül suyunun içine koyup bu şekilde en az 24 saat bekletin. Bu sürenin sonunda su ya da gül suyunun jelimsi bir kıvama geldiğini göreceksiniz. Elde ettiğiniz bu ayva jelini temiz cildinize sürüp 30 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayabilir, bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

source

Linkler