Bakan Koca'dan sağlıkçılara kadro müjdesi: Bu cuma açıklanacak – Tgrthaber

Eylül 22, 2022 0 Yazar: admin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakü’de Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) kadrolarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın sonuçlarının daha açıklanmadığını belirten Bakan Koca, “Bu cuma günü muhtemelen kadrolar açıklanmış olacak. Biz ÖSYM’ye gönderdik. Kadro olarak da 9 bini geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Hayırlı olmasını diliyorum. Ben özellikle yoğun bir talebin olacağını, yüzde 90’ların üzerinde bir doluluğun olacağını tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.
Beyaz reformla yeni dönemde kamuya dönüş için yoğun talep olduğunu belirten Bakan Koca, “Bununla ilgili de 8 bini geçen bir kadro açıklaması oldu. Önümüzdeki dönemde de kamunun her geçen gün güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte görmüş olacağız. Kamunun bundan sonraki süreçte özellikle hekimlerimiz için cazip olacağını, hem uzmanlık öğrencisi kadrolarının doluluğunda hem de önümüzdeki dönemde bu kadrolara olan müracaatlarda kamunun ne kadar güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte göreceğiz” dedi.

Personel alımı ile ilgili de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdeyi verdiğini belirten Koca, şöyle devam etti.
“85 bin kişinin alımı bu yıl yapılacak. 85 bin kişinin alımında ağırlıklı olarak 32 bin poliklinik odamıza tıbbi sekreter almak istiyoruz. Dolayısıyla çok gecikmeden zannediyorum 3 veya 4 hafta içerisinde ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak. Ama bu yıl için 85 binin hepsini almak istiyoruz ve alacağız. Bu konuda hiç kimsenin bir endişesi ve tereddüttü olmasın ve sabırla bekleyelim.”

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler