Bakım Konusunda En Tembel Olanların Bile Rahatlıkla Uygulayabileceği 7 Adımlı Rutin – Onedio

Ekim 9, 2022 0 Yazar: admin

Yoğun iş temposu, gündelik hayatın koşuşturmacası ve üstüne gelen yorgunluk ile önceliğimiz olan kendimizi ihmal ediyoruz. Üşengeç hissettiğiniz günlerde bile uygulayacağınız bu rutinler ile cildiniz nefes alacak, adeta pamuk gibi hissedeceksiniz. O zaman hazırsanız içeriğimize geçebiliriz!
Temiz bir cilde sahip olmak için kuşkusuz her şeyden önce cilt temizliği yapmak. Bunun için rutininize başlamadan önce yüzünüzü yüz yıkama jeli ya da yüz yıkama köpüğü ile temizlemeye başlamalısınız. Dilerseniz sabun da kullanabilirsiniz, tercih size kalmış.
Cildinizi temizledikten sonra tonik kullanarak cildinizi rahatlatabilirsiniz. Bunu gün içinde birkaç kez uygularsanız daha verimli bir sonuç alacağınızdan emminiz.
Yüzümüzü kirden ve yağdan arındırdıktan sonra sıra geldi burun bandına. Basit ama en etkili siyah nokta temizleme ürünlerinden biri olan burun bantları, burnunuzdaki hem gözenekleri hem de siyah noktaları temizlemeye yardımcı olur.
Cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri karşılamak ve UV ışınlarından koruyabilmeniz için yüz serumlarını mutlaka rutininize eklemelisiniz. Birkaç damla damlatıp yüzünüze oval hareketlerle yedirin. Küçük bir tüyo, yüzünüze uygulayacağınız herhangi bir ürünü kullandığınız esnada ellerinizi yukarıdan aşağı değil de, aşağıdan yukarıya doğru hareket ettirin. Bu ciltteki sarkmaları az da olsa önleyecektir 😉
Üşenmeyin ve kayıt maskeler kullanın. Kayıt maskeler yüzünüzde biriken fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayacak ve sizi parlak bir cilde bir adım daha yaklaştıracak!
Kim ister ki şişmiş göz altları ile yaşamayı! Cilt tipinize uygun ürünleri seçerken göz altı kremlerini ihmal etmeyin. Kağıt maske kullandıktan sonra göz ve göz çevresini rahatlatmak için göz kremi kullanın.
Cildinizi jellerle, sabunlarla ve tonik yardımıyla temizlediniz. Cilt kuruluğunun önüne geçebilmek için mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Güneş koruma özelliği bulunan nemlendiricileri tercih ederseniz bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz!

source

Linkler