Balık avı yasağı sona eriyor: "Vira Bismillah" için geri sayım başladı – Tgrthaber

Ağustos 30, 2022 0 Yazar: admin

Denizdeki canlı ekosisteminin korunması için 15 Nisan’da başlayan balık av yasağının kaldırılması sayılı günler kaldı. Ağların bakımı tamamlandı, tekneler onarıldı. Av yasağının sona ereceği 1 Eylül beklenmeye başlandı. Balıkçılar sezonun bereketli geçeceğine inanıyor.
Balıkçılar 1 Eylül’de “Vira Bismillah” diyecek. Ağlar balıkla dolacak. Bu sezon öncekilerden farklı olarak ağlarda “Marka” uygulaması hayata geçirilecek.

Ağlara ilk kez takılacak barkod uygulamasını İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca anlattı:
“Bütün av araçlarına oltadan tutun gırgır ağlarına kadar tamamına markalama dediğimiz o ağın kimin olduğunu belirleyen bir marka takıyoruz bu sayede hem balıkçılık av gücünü göreceğiz hangi ağdan ne kadar var onu envanterini çıkartmış olacağız hem de bu sayede mesela terk edilmiş ağlar olarak karşımıza çıkıyor denizde bu kopan ağların kimin olduğunu da görmüş olacağız.”
Ağların başına ve sonuna takılan barkod’la birlikte denizdeki av kontrol altında tutularak kaçak avcılığın önüne geçilecek. Çıkartılan karekod kelepçesi tespit edildiği an değeri milyon liralarla ifade edilen ağlara devlet el koyacak. Balıkçıya da idari para cezası uygulanacak.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler