Bayraktar TB2 için sürpriz adım: Bir ülke daha envantere katıyor – Tgrthaber

Temmuz 29, 2022 0 Yazar: admin

Türk savunma sanayisinde en önemli projelerin arasında olan ve Rusya-Ukrayna savaşıyla sahada neler yapabildiğini gösteren Bayraktar TB2 için bir ülke daha harekete geçti.
Güney Asya ülkesi Bangladeş’in Türk heyetiyle yaptığı görüşmeler sonucunda Bayraktar TB2 satın alımında anlaşmaya vardığı iddia edildi. Türkiye’nin Bangladeş Büyükelçisi Mustafa Osman Turan Prothom Alo’ya verdiği röportajda, Bangladeş Silahlı Kuvvetleri ve İHA üreticisi Baykar Teknoloji arasında imzalanan TB2 SİHA satın alımına değindi.
Turan, “Bangladeş Silahlı Kuvvetleri, Baykar ile TB2 SİHA alımı konusunda anlaşmaya vardı. Detayları veremem ancak Bangladeş ile Türkiye arasında İHA üzerinde bir iş birliği olduğunu doğrulayabilirim.” dedi.

Foto Galeri

Bir ülke daha Bayraktar TB2 için kampanya başlattı

Bangladeş Devletten Devlete (G2G) İşbirliği Mutabakat Muhtıralarıkapsamında Türkiye’den birçok silah, askeri araç ve füze satın almıştı. Bangladeş’in Türkiye Büyükelçisi Mesud Manan ise geçtiğimiz aylarda Türkiye üretimi İHA’ların uluslararası standartlar çerçevesinde üretildiğine değinmiş ve gelecekte ülkesinin silahlı kuvvetleri için modern ekipman alımına açık olduklarının sinyalini vermişti.
Baykar üretimi Bayraktar TB2 tipi insansız hava araçları birçok Afrika ülkesinde kullanılıyor.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler