Bebek gibi cildin tek sırrı! Cildinizi yenileyin – Posta

Kasım 16, 2022 0 Yazar: admin

Posta.com.tr | Zaman geçtikçe azala kolajen üretini ciltte yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olur. Cildinizin hep genç kalmasını istiyorsanız hücrelerini yenileyip canlandırmanız gerekir. Cildinize bakım yaparak, düzenli beslenerek ve günlük alışkanlıklarınızda bazı değişiklikler yaparak bebek gibi bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizin bebek gibi olmasını istiyorsanız bu adımları takip edin.
Cilt sağlığını korumak ve cilt hücrelerini yenilemek için düzenli beslenmeniz gerekir. Antioksidandan ve proteinden zengin beslenmek cildin daha sağlıklı görünmesine olanak sağlar. Ayrıca ciltteki kolajen üretimini destekler. Hazır gıdalar genellikle sivilce ve akne gibi cilt problemlerini tetikler. Bu sebeple paketli gıdaları hayatınızdan tamamen çıkarmanız gerekir.
Cilt sağlığınız için tüketmeniz gereken besinler;
Cilt hücrelerini yenilemek için sadece beslenmenize dikkat etmeniz yeterli değildir. Düzenli uyuyarak cildinizi dinlendirmeniz ve yenilemeniz gerekir.
Gece boyunca cilt hücreleri kendilerini daha hızlı bir şekilde yeniler. Gece salgılanan melatonin güçlü bir antioksidandır. Gün içerisinde güneşin ve çevrenin ciltte yol açtığı hasara karşı, daha hızlı toparlanmaya olanak verir. Bu sebeple mutlaka her gün aynı saatte uyumaya ve aynı saatte uyanmaya özen gösterin. Ayrıca mutlaka her gün 8 saat boyunca uyuyun.
CİLT BAKIMINI ŞART!
Bebek gibi bir cilt için mutlaka düzenli olarak cilt bakımı yapmanız gerekir. Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka cilt tipinizi iyi belirleyin. Evde her gün belirli bir cilt bakım rutinini alışkanlık haline getirin. Cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırın. Cildinizi besleyin. Her gün yapacağınız basit cilt bakımı ile cildinizi koruyun.
HER HAFTA PEELİNG YAPIN
Cilt hücrelerini yenilemenin en kolay yollarından biri peeling yapmak. Peeling yaptığınızda cilt yüzeyinde biriken ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz. Cildiniz canlanır ve ferahlar. Gözenekler tamamen temizlenir. Cilt kusursuz bir hale gelir. Bu sebeple hafta 1 ya da 2 kez peeling yapmayı mutlaka alışkanlık haline getirin. Peeling yaparken cildinizi tahriş eden sert hareketlerden kaçının.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler