Vücut BakımıVücut Sıkılaştırma

Bi-One Çatlak Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Bİ-ONE ÇATLAK TEDAVİSİ

Vücuda yerleşen çatlakların kısa sürede giderilebilmesi masajlarla veya kremlerle sağlanamaz. Uzun süreli tedavi şekillerini tercih etmeyen bayanlar için kısa sürede sonuç alınmaya yönelik olan Bi-One çatlak tedavisi uygulaması ile çatlaklarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Bi-One Çatlak Tedavisi Nedir?

Kadınlardaki en büyük cilt sorunlarından biri olarak gösterilen çatlaklar vücut üzerinde var olan kolajen yapı ile ilgilidir. Kolajen yapının zayıflaması ile ortaya çıkan çatlaklar için Bi-One tedavisi yetersiz kolajeni çoğaltarak dokunun tamir edilmesini sağlar.

Bi-One Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Peeling Aşaması

Çatlakların meydana getirdiği çukurlukları azaltma amacıyla peeling yapılarak ölü derinin uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Bu ilk aşamayla birlikte çatlaklar gerçek derinin seviyesine getirilerek işleme başlanır. Çatlaklar üzerinde yapılan peeling işlemi Bi-One tedavisinin ilk aşamasını oluşturmaktadır.

Besleme

Çatlakların yer aldığı bölgeye çeşitli bileşenler verilerek kan akışının daha hızlı olması sağlanmaktadır. Bu aşamada verilen bileşenler amino asitlerden ve hyalüronik asit içeriklerinden oluşmaktadır. İkinci aşamayla birlikte cilde daha pürüzsüz bir yapı kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Yenilenme

Hücrelerin içine potasyum, sodyum verilerek daha normal bir seviyede gelişmesi sağlanmaktadır. Hücrelerin kendini yenileyebilmesi için sodyum, potasyum gibi bileşenlerin cilde verilmesi gerekmektedir. Kolajen üretimi için gerekli olan bu bileşenler sayesinde yaklaşık 2 gün içerisinde yenileme işlemi başlamaktadır.

Dengeleme

Ciltteki çatlakların tamir edilebilmesi için Ph seviyesi önemli bir kuraldır. Son aşamada ph seviyesi dengelenmeye çalışılır. Glikolik asit, hyalüronik asit bileşenleri ile dalga halinde cilde verilen maddeler çatlakların yapısını onararak daha düzgün görünmesini sağlamaktadır. Son aşamayla birlikte kolajen üretimi tam olarak sağlanmış olur.

Bi-One Tedavisi Tedavi Süresi ve Sonrası

  • Cerrahi bir müdahale söz konusu olmadığı için Bi-One çatlak tedavisi sonrası kısa sürede işinize dönmeniz mümkündür.
  • Bi-one tedavisinin yan etkilerine rastlanmamıştır.
  • Haftalık bir süreçte 2 veya 3 kere işlem yaptırarak toparlanmanız mümkündür.
  • Her seans başı yaklaşık olarak 15 veya 20 dakika gibi bir zaman diliminde gerçekleşmektedir.
  • Çatlakların durumuna göre 15 ile 20 seans arasında işlem biter.
  • Tedaviden sonra kişi istediği zaman güneşlenebilir veya istediği kıyafetleri giyebilir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
papara müşteri hizmetleri trendyol müşteri hizmetleri vodafone müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanma çiçek sepeti müşteri hizmetleri ptt müşteri hizmetleri hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası