Bill Gates'in 'sivrisinek' paylaşımı yeni komplo teorilerine neden oldu! Gerçek bambaşka çıktı – Tgrthaber

Eylül 11, 2022 0 Yazar: admin

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisinin ardından, adı komplo teorileri ile anılan Bill Gates’in sivrisinek projesiyle yeni bir salgın üzerinde çalıştığı iddiasıyla gündeme bomba gibi düştü. Özellikle geçtiğimiz günlerde Yunanistan’da can kayıplarına neden olan sivrisineklerle ilgili paylaşım yapan Gates, kullanıcılara ‘planlı salgın’ korkusunu yaşattı.

Gates’in 18 Ağustos’ta yaptığı sosyal medya paylaşımında Kolombiya’da bilim insanlarının sivrisinek ürettiğini belirtmişti. Sivrisinek üreten bu fabrika, sivrisinek kayanklı bulaşıcı hastalıklardan korumaya yönelik çalışmalar yapıyor. Bill Gates’e ait GatesNotes’te yer alan bilgiye göre, Wolbachia adlı bakteriyle üretilen sineklerle, sivrisinek kaynaklı hastalıkların seyri azaltılmak isteniyor.


Inside a two-story brick building in Medellín, Colombia, scientists work long hours in muggy labs breeding millions and millions of mosquitoes: https://t.co/xuKx5VBzadpic.twitter.com/NkyVtkiNiO
Wolbachia adlı bakterinin dang humması, zika, chikungunya ve sarı humma gibi virüsleri insanlara bulaştırmalarını engellediği belirtiliyor. Sivrisineklerden bulaşan Batı Nil Virüsü nedeniyle Yunanistan’da 11 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından bu virüse yakalanan her 10 kişiden birinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

Foto Galeri

Yazın korkulu rüyası sivrisineklerle ilgili çarpıcı araştırma: Kimleri hedef alıyor

Covid-19 aşılarına çip yerleştirdiğine dair iddialar ile ilgili yaptığı bir açıklamada Gates, komplo teorilerinin “tıklamanın eğlenceli” olduğunu ve insanların, Covid-19’un hızlı gelişiminin ardındaki karmaşık bilimi anlamaktansa, aşıların yalnızca kar için yaratıldığı iddiası gibi “basit açıklamalara” inanmasının daha kolay olabileceğini söylemişti. 

source