BİNBAŞI ÖZÇELİK KİMDİR? Sesiyle Büyüleyen Binbaşı Özçelik Yüzü Belli Mi? Gerçek Adı ve Görevi… – Tgrthaber

Eylül 26, 2022 0 Yazar: admin

Binbaşı Özçelik kimdir? Sesiyle sosyal medya üzerinde popüler bir isim haline gelen Binbaşı Özçelik yüzü ve adı nedeniyle merak ediliyor. Fakat kendisi Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev aldığı için hakkında bilgi  bulabilmek oldukça zor. Derleyebildiklerimiz kadarıyla işte Binbaşı Özçelik biyografisi…

Sosyal medyada “Binbaşı Özçelik” selamıyla tanınan ve kısa süre içerisinde birçok edit videosuna konu olan Binbaşı Özçelik’in gerçek adının Halil olduğu düşünülmektedir. Kendisi, Muğla Fethiye Garnizon Komutanı olarak görev yaptığı sırada Ankara’ya tayini çıkmasıyla bilinmektedir.

Fakat videolarda görülen Binbaşı Özçelik’in isminin Özgür olduğu da iddia edilmektedir. Konuyla ilgili net ve resmi bir bilgi bulunmamaktadır.
Hayır. Binbaşı Özçelik’in yüzü bilinmemektedir. Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda hali hazırda Binbaşı rütbesinde bulunan Binbaşı Özçelik, MSB Komando Teçhizat Tanıtımında, “Faaliyetin amacı personelimizin her türlü hava ve arazi kouşulunda, görevini yapabilmesi için güçlü savunma sanayi, TSK güçlendirme vakfı iştirakleriyle Milli Savunma Bakanlığımızca yerli ve milli olarak üretilen kıyafet, koruyu mebusa, silah, teçhizat, arazide kullanılan yaşam alanları, emniyet ve kolaylık tesisleri ile yeme içme dahil tüm malzemelerin kamuoyuna tanıtılmasıdır.” ifadelerini kullanmıştır. 

Konuşmasına devam eden Binbaşı Özçelik ayrıca, “Personelimizin yurtiçi ve yurt dışında operasyon bölgelerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve milletin refahı için en zorlu arazi koşulları ve her türlü düşman tehtidi altında görev yaptığı bölgelerinde kullandığı tesis ve malzemelerden örnekler yer almaktadır.” demiştir.

source

Linkler