Bıttım sabunu nasıl bu kadar etkili? – Posta

Ekim 13, 2022 0 Yazar: admin

“Prensin sabunu” olarak da bilinen ve Siirt fıstığından elde edilen bıttım sabunu, yıllardır cilt ve saç üzerinde harikalar yaratıyor. Besleyici doğal yağ asitleriyle dolu olan bu sabun, birçok faydaya sahip.
Peki, bıttım sabunu nasıl bu kadar etkili olabiliyor. Bıttım sabununun cilt ve saç üzerindeki etkilerini ve faydalarını keşfedin.

Cilt kuruluğu, sivilce problemleri, ciltteki pürüzler ve cilt sebumundaki dengesizlikler üzerinde etkili olan bıttım sabununun sırrı menengiç yağı ve bıttım meyvesindeki güçlü yağ asitlerinden geliyor.
Menengiç meyvesi Siirt Fıstığının aşılanması ile elde edilen meyvedir yani yabani Siirt Fıstığı türüdür.
Bıttım meyvesinde, B ve E grubu vitaminler, sodyum, fosfor, potasyum, magnezyum, demir, kalsiyum, çinko, manganez, bakır, kadmiyum ve selenyum gibi önemli mineraller ve elementler bulunur. İçindeki doymamış yağ asitleri ve mineral bakımından oldukça zengin içeriğe sahiptir.
Doğal bıttım sabunu, tüm bu faydalı vitamin ve minerallerle doludur.   
Bıttım sabunu hücrelerin yenilenmesine destek oluyor. İçeriğindeki E vitamini ciltteki ölü hücrelerin yenilenmesini destekliyor.
Çinko, cildin doğal sebum dengesini korumasına yardımcı olur ve özellikle sivilceleri üzerinde etkilidir. Bıttım sabunu cilt için iyi bir sivilce önleyicidir.
İçindeki faydalı yağ asitleri, cildin nemlenmesini sağlar ve cilt bariyerini güçlendirerek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
NASIL KULLANILMALI?
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler