Biyo-Tasarımlı Kollajen, Hayvansal Protein Değişiminde Sonraki Adım mı? – Zaman Belçika

Ağustos 3, 2022 0 Yazar: admin

Zaman Belçika
International newspaper
Piyasadaki kolajen ve jelatinin yüzde 90’ından fazlası, kesim endüstrisinin bir yan ürünü olan domuz ve sığırlardan geliyor. Geltor’un teorik deneylerinin amacı sadece heyecan yaratmak değil, potansiyel müşterileri mevcut tedarik zincirinin üretemediği ürünleri üretebileceklerine ikna etmekti. Ya kolajeninizi elde etmek için ne tür bir hayvanın mevcut olduğu konusunda sınırlı olmasaydınız? ” Dr. Lorestani sorduğunu hatırladı. Daha sonra belirli bir memeli önerdi ve böylece Geltor ilk yaratımına karar verdi: Şirketin “neredeyse renksiz ve kokusuz bir çözüm” dediği HumaColl21.
2019 yılında Koreli şirket AHC, HumaColl21 ile bir göz kremi piyasaya sürdü. Kanada merkezli Orora Skin Science, 2021’de kremler ve serumlarla takip etti. Son iki yıldır Geltor, cilt bakımı için biyolojik olarak benzer deniz kolajenini ve insan elastini (adından da anlaşılacağı gibi, özellikle esnek bir protein) ve ayrıca besin takviyelerinde kullanılması amaçlanan kümes hayvanı benzeri bir kolajen salıyor. Dev fermenterlerde büyüyen mikroplar, elenen ve saf proteine ​​dönüştürülen bu kolajenlerin her birini ifade eder. “Protein tam olarak orijinal kaynakta bulacağınız şeydir” dedi Dr. Lorestani. (Üçüncü taraf IGEN sertifika programı, nihai üründe saptanabilir hiçbir genetik materyal olmadığını doğrulamıştır.)
2020’de 91,3 milyon dolarlık bir yatırım turu, Geltor’un üretimi 2019’da 35.000 litreden 2021’de 2,2 milyon litreye çıkarmasına izin verdi ki bu hala nispeten küçük bir miktar. Küçük şişelerde lüks göz kremleri çok az HumaColl21 gerektirir; Büyük şampuan şişeleri ve kolajen tozu kavanozları daha fazlasını gerektirir. Midwestern çömleklerini vegan jöle salatalarıyla beslemek için yeterli jelatin, üstel bir büyüme gerektirecektir.
Bu limitler şirketin ticari yolunu belirlemiştir. “Güzellik ve kişisel bakım müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ürün miktarları, gıda ve beslenme müşterilerinin ihtiyaç duyduğundan farklı” dedi. Lorestani.
2 Ağu 2022 10:28 ET

Tüm bu yatırımlara rağmen, şüpheciler var. Santa Cruz’daki California Üniversitesi’nde Silikon Vadisi’nin tarım ve gıdaya girişini inceleyen coğrafyacı Julie Guthman, alternatif protein endüstrisinin vaatlerinin ardındaki “büyülü karışıklığı” sorguluyor.
“Bir laboratuvarda hücrelerden veya fermantasyondan protein üretirseniz, bu bizi karada et üretmekten uzaklaştırır gibi bir fikir var” dedi; Bu şirketler mikroplar için hala enerjiye, metale ve yiyeceğe ihtiyaç duyuyor ve çevresel iddialarının çok şeffaf olmadığını çünkü patentli süreçleri yakından korunan sırlar olduğunu buldu.
Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Zaman Belçika © 2022. All Rights Reserved.
Powered by WordPress. Theme by Alx.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler