Botoks yaptırmanıza gerek yok! Bu maskeler gençlik aşılıyor – Posta

Kasım 3, 2022 0 Yazar: admin

Cildinizde zamanla kırışıklıklar ve ince çizgiler daha belirgin hale gelir. Cildinizin genç görünümümü korumak için evde doğal cilt bakım maskelerinden yararlanabilirsiniz. Ciltte adeta botoks etkisi yaratan bu maskeler cildi sıkılaştırıyor ve gençleştiriyor.
YEŞİL ÇAY
Yeşil çay kullanarak hazırlayacağınız maskeler ile cilt lekelerinin görünümünü azaltabilirsiniz.
Yeşil çay, içeriğindeki kolajen daha genç bir cilt görümüne sahip olmanızı sağlarken, serbest radikallere de savaş açıyor. Ciltteki fazla sebum ve yağı dengede tutuyor. Yeşil çay içerisindeki K vitamini sayesinde cildin elastikiyetini koruyor ve cilde nem depoluyor.
Müthiş bir C vitamini kaynağı olan limon cildi onarır ve aydınlatır. Sivilce, akne ve siyah nokta gibi cilt problemlerini ortadan kaldırır. Cildi besler ve daha sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Ciltte zamanla meydana gelen kırışıklıkları çözer ve yaşlanmayı geciktirir. Gözenekleri temizleyerek daha sıkı olmalarına yardımcı olur.
Yumurta akı, cildi derinlemesine temizler. Gözenekleri sıkılaştırarak akne ve sivilce oluşumunu engeller. Yumurta akı, cildi sıkılaştırır ve daha gergin görünmesini sağlar. Cildin yaşlanmasını engelleyerek kırışıklık görünümünü en aza indirir. Cildi toparlayan yumurta akı maskesi, ciltteki sarkmaları önler.
Botoks işlemi sonunda mimiklerin daha donuk görünmesi bazı kadınları tedirgin eder. Bu sebeple genellikle botoks işleminden tedirgin olan kişiler doğal sıkılaştırıcı maskeleri cilt bakım rutinine ekler. Domates maskesi de en az botoks kadar etkili bir doğal maske.
Cildi sıkılaştıran ve toparlayan domates maskesi, cildin sarkmasını engelliyor. Cildin erken kırışması ile savaşıyor. Daha pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source

Linkler