Boyalı saç bakımı için ipuçları – Posta

Eylül 5, 2022 0 Yazar: admin

Boyalı saçlar, normal saçlara göre daha çok yıpranır. Saçların nem dengesi kaybolur ve saç uçları kurur. Boyadan dolayı zamanla saçlarınızda aşırı yıpranmalar ve matlık görülebilir. Boyalı bir saçınızı varsa ve en etkili bakım yöntemini arıyorsanız bu yazımıza mutlaka göz atın.,
SAÇLARINIZI SIK YIKAMAYIN
Boyalı bir saçınız varsa saç rengini korumanız gerekir. Eğer saçlarınızı çok sık yıkıyorsanız boyanız da daha çabuk akar.
Boyanız çabuk aktığı içinde saçlarınızı daha sık boyatmak zorunda kalabilirsiniz. Boyanızın akıp da kısa sürede tekrar boya işleminin uygulanmasını istemiyorsanız çok sık yıkamamanızda fayda var. Saçlarınızı haftada 2 kez yıkayarak saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.
Boyalı saçlar zamanla aşırı kuru bir hal alır. Saçlar cansız ve mat görünür. Dış etkenlere karşı güçsüzleşir ve saçlar daha çabuk kırılır.
Bunun sonucunda da bazen koparak dökülmeler olabilir. Saçlarınızı canlandırmak için boyalı saçlarınızı nemlendirmeniz gerekir.
Piyasada bulunan nemlendirici bakım maskelerini düzenli olarak uyguladığınızda boyalı saçları bile neme doyurabilirsiniz. Haftada 1 ya da 2 kez yapacağınız nemlendirici maske ile yıpranmış saçları onarın.
Boyalı saçları ısıdan korumanız gerekir. Saçları fön, maşa yada düzleştirici ile sürekli şekillendirmek saçları aşırı kurutur. Kuruyan saçlar yıpranmış bir görüntüye sebep olur.
Fazla ısıya maruz kalan saçlar zamanla kırılır. Saç uçları cansızlaşır. Bu durumda da saçların sağlıklı görünümüz bozulur.
Bu sebeple saçlarınızı ısı uygulamadan doğal haline bırakmanız gerekir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemini havlu ile alın. Daha sonra saçlarınızı doğal haliyle kurumaya bırakın.
Boyalı saçlarınızı sağlığına kavuşturmak için hem içten hem de dıştan beslemeniz gerekir. Doğal saç bakım yağları ile saçlarınızı dipten uca besleyebilirsiniz. Düzenli kullandığınız doğal yağlar yıpranan saçları kısa sürede onarır.
Saçlarınızı beslemek için beslenme düzeninize de dikkat etmeniz gerekir. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan yiyecekleri tüketmeye başlayın. Her gün bol miktarda su içerek saçlarınızın nemlenmesine destek olun.
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source