Bu 3 doğal ev ilaçları ile lekelere güle güle deyin! Temiz bir cildin tadını çıkarın! – KARAR

Kasım 18, 2022 0 Yazar: admin

Kim parlak ve kusursuz bir cilt istemez ki? Güneş hasarı ve alerjik reaksiyonlardan diyete, tıkanmış gözeneklere ve kirliliğe kadar tüm bu faktörler cilt sağlığına zarar verir. Bunlar ciltte aşırı değişikliklere neden olabilir ve yüzünüzde inatçı lekelere neden olabilirsiniz! Bu 3 doğal ilaçla bu isteğe bir adım daha yaklaşın.
Lekeler söz konusu olduğunda, karın yağları kadar inatçıdırlar. Temelde ciltte herhangi bir tür iz, leke, yara izi veya renk değişikliğidir ve onlardan kurtulmak hiç de kolay değildir. Bu kusurlar, sizinle kusursuz ve temiz teniniz arasında devasa bir duvardır. Ancak daha temiz bir ciltle uyanmak istiyorsanız o zaman bir adım öne geçmeniz gerekiyor. Merak ediyoruz, bunu aşmanın bir yolu ne olabilir? Peki hanımlar, doğal ilaçlar! Doğal ilaçlardan daha iyi bir şey yoktur, bunlar doğaldır, güvenlidir ve hiçbir yan etkisi yoktur. O halde lafı daha fazla uzatmadan imdadınıza yetişebilecek ilaçları öğrenelim.
Yumurta akı, cildi aydınlatmaya yardımcı olan doğal enzimler içerir. Bu protein açısından zengin süper besin, sadece vücut gücü için değil aynı zamanda cildimiz için de çeşitli faydalar sunar. Uzmanlar, yumurta akılarının, hücre duvarlarını bozarak bakterileri yok eden ve aynı zamanda akneye neden olan bakterileri öldüren antibakteriyel bir bileşik olan lizozim içinde pirinç olduğunu, bu nedenle akne eğilimli ciltler için faydalı olduğunu söylüyor. Üstelik yumurta akı, yaraları ve lekeleri iyileştirmede yardımcı olur.
Bunu şu şekilde uygulamanız gerekiyor:
Bir yumurta akını bir yemek kaşığı bal ile karıştırın ve pürüzsüz bir macun yapın. Yüzünüzü temizleyin ve üzerinde toz olmadığından emin olun. Şimdi bu yüz maskesini uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bundan sonra, su ile uygun şekilde durulayın.
Aloe vera, her türlü cilt sorununu iyileştirebilen bir bileşendir. Cildi pürüzsüzleştirir ve cilt tahrişini, yaraları ve lekeleri yatıştırabilen anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Uzmanlar, aloe’nin sivilce izi ve hiperpigmentasyon görünümünü azaltabileceğini söylüyor. Ayrıca kolajen ve elastin lifi üretimini artırmaya yardımcı olur.
Bunu şu şekilde uygulamanız gerekiyor:
Cildinizi temizledikten sonra günde iki kez aloe vera suyu üzerine sürün. Yarım saat kadar beklettikten sonra sade su ile yıkayın.
Elma sirkesini cilt için kullandığınızda her şey mümkün. Elma sirkesi harika bir tonerdir ve cildinizi temizlemeye yardımcı olur. Fermantasyon işlemi ile yapıldığı için içinde asetik asit bulunur. Bu asit, ACV antibakteriyel ve antifungal özellikler verdiği için sağlıklı görünen cildin anahtarıdır. Bu nedenle, toz ve sebum sivilce yapmaya çalışsa bile, ACV onlara bir şans vermeyecektir. Uzmanlar, aslında elma sirkesinin egzama ve güneş yanığı gibi cilt rahatsızlıklarını da tedavi edebileceğini söylüyor.
Konu pigmentasyon veya lekeler olduğunda, yayınlanan bir araştırmada, elma sirkesinin gerçekten sihrini gerçekleştirebileceğini öne sürüyor. Bunun nedeni, polifenoller, pektin ve karotenoidlerle yüklü olmasıdır; bunların tümü hiperpigmentasyonu azaltmaya yardımcı olur ve cildinizin daha net ve sağlıklı görünmesini sağlayabilir.
Bunu şu şekilde uygulamanız gerekiyor:
Besan, bal ve ACV’yi karıştırın. Bu macunu tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika boyunca açık tutun. Şimdi normal suyla durulayın.

source

Linkler