Bu meyveyi yüzüne sürenin yüzü kırışmıyor! İşte evde yapabileceğiniz en kolay cilt maskesi – KARAR

Eylül 21, 2022 0 Yazar: admin

Genellikle yaz mevsiminde sivilceler daha çok artar ve inatlaşır. Güneşin zararlı ışınları da cildimize zarar verir. Peki doğanın bize sunduğu bu meyve bütün cilt problemlerinize iyi geliyor desek? Evet yanlış duymadınız. Bu meyve ile güzellik salonlarına gidip para dökmenize gerek kalmayacak…
Vitamin içeriği yüksek olan papaya yemek; A, C ve antioksidan likopen, cildinizin parlak, tonlu ve genç görünmesini sağlar. Papayada bulunan beta-karoten ve bitki bileşiklerinin bolluğu cildin ışıltısını ve ten rengini arttırır. Bu haberimizde, yaz cilt bakım rutininizin bir parçası olarak neden papaya eklemeniz gerektiğini keşfedin.
1. Koyu lekeleri ve cilt pigmentasyonunu tedavi eder
Papaya, ciltte yaz aylarında meydana gelebilecek yara izlerini ve düzensiz pigmentasyonu en aza indirebilen doğal bir bileşendir. Meyvenin cilt aydınlatıcı özellikleri, lekelerin ve koyu lekelerin görünümünü gidermeye yardımcı olur. Papayadaki papain enzimi, cilt eksfoliyatörü olarak çalışır ve sonuç olarak cildin daha açık tonlu olmasını sağlayan ölü cilt hücrelerini temizler.
2. Nemlendirici
Papayada bulunan zengin antioksidanlar ve enzimler, kuru ve pul pul cildi tedavi etmeye yardımcı olur. Yüzünüze papaya küspesi uygulamak cildinizin yumuşak ve parlak olmasını sağlar.
3. Yaşlanma karşıtı
Karotenoidler açısından zengin olan papayadaki güçlü antioksidanlar, serbest radikal hasarıyla savaşmaya yardımcı olur ve cildi sıkılaştırabilen ve kırışıklıkları giderebilen kolajen ve elastinin parçalanmasını önler.
4. Cilt hastalıklarını tedavi eder
Doğal bir çare olan papaya, yara izlerini, yanıkları ve cilt hastalıklarını iyileştirmeye yardımcı olur. Egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek ve ayrıca kaşıntıyı önlemek ve kızarıklığı azaltmak için püresi papaya hamurunu doğrudan etkilenen cilt bölgesine uygulamayı deneyin.
b3v90wasarcnvjmp2l9rcp3nlv657qgm-body.jpg
İçindekiler
Talimatlar

source