Bu Tavsiyeler Size Değil, Bir Arkadaşınıza: Penis Sertleşme Sorununuzu Evrene Enerji Yollayarak Çözebilirsiniz – Onedio

Kasım 11, 2022 0 Yazar: admin

Erkeklerin cinsel sağlığı konusunda en dikkat çeken ve en önemli sorunlardan biri, penisin sertleşmeme durumu. Son dönemde ortaya çıkan iddialar, bu durumun meditasyonla düzeleceği yönünde. Cinsel ilişki esnasında ve sonrasında farklı sorunlara yol açabilen bu olumsuzluk, gerçekten meditasyonla çözülebilir mi? Gelin, bu sorunun cevabını ve tüm detayları birlikte inceleyelim.
Penis sertleşmesi, halk arasında gizlenmeye çalışılan bir durum olsa da aslında son derece normal. Bunda iki tarafın da utanması gereken herhangi bir unsur bulunmuyor ve ayrıca kişinin bilerek gerçekleştirdiği eylemler arasına da girmiyor. Çünkü penisin sertleşmemesi, yıllardır erkeklerin çözümünü aradığı sorunlardan biri. Hatta bu konuda erkekler, birden fazla doktora muayene olabiliyor. Ancak bu sorunun psikolojik, fizyolojik, sosyolojik ve nörolojik nedenleri olabileceği atlanıyor. Üstelik uzmanlar bunun kalıcı bir sorun olmadığını vurguluyor. Hatta yeni iddialara göre penisin sertleşmemesi, terapilerle çözülebiliyor. Bu sayede daha sağlıklı bir cinsel yaşam düzeni sağlanıyor.
Penis sertleşmemesi nedeniyle cinsel ilişki esnasında sadece erkekler değil, kadınlar da stres dolu anlar yaşıyor. İlişkideki heyecanı da törpüleyen bu olumsuzluk, psikolojik ve fizyolojik anlamda sorunlar yaşanmasını da beraberinde getiriyor. Yaşanan stres, tarafları birbirinden uzaklaştırabileceği gibi aynı zamanda iki bireyin de kendini yetersiz görmesine neden oluyor. Bu sebeple penis sertleşmemesi sorunu, kısa sürede çözülmesi gereken problemler arasında bulunuyor.
Yaşamın kaygılardan ibaret ilerlemesi, cinsel ilişki öncesinde ve cinsel ilişki esnasında çeşitli kaygıları beraberinde getiriyor. Erkekteki yetersizlik korkusu ve fazla heyecan, reaksiyonları hafifleterek penisin sertleşmemesine yol açabiliyor. Ayrıca bu durum kişinin öz güvenini de zedeliyor. Hâl böyle olunca libido düşüklüğü de görülebiliyor. Libido, çoğu zaman beraberlikleri ayakta tuttuğu için libidonun bulunmadığı ilişkiler, uzun vadede farklı sorunlara yol açabiliyor.
Mindfulness, hayattaki pek çok maddi ve manevi soruna çözüm getirebiliyor. Penis sertleşmemesi de bunlardan biri! Mindfulness ile farkındalığınızı arttırarak cinsel yaşamdaki kaygılarınızdan rahatlıkla kurtulabilir ve penis sertleşmemesi sorununun da önüne geçebilirsiniz.
Mindfulness, tüm hayatınıza uyarlayabileceğiniz terapiler içeriyor. Aynı zamanda kendinizi yeniden tanımanıza fırsat veriyor. Mindfulness, öz saygı ve yaşanan problemi kabullenip sahiplenmeyle sertleşmeme sorununu daha hızlı sürede çözmeyi sağlıyor. Burada amaç, kişinin önce kendini ve bedenini tanıması. Mindfulness ise nefes terapileri ve ritüellerle yaşanan sorunun en etkili şekilde çözülebileceğini gözler önüne seriyor. Anda kalmayı daha kolay hâle getirerek kaygıları ve olumsuz ihtimalleri zihninizden uzaklaştırmanızı sağlıyor. Aynı zamanda bireye anın tadını çıkartmayı öğretiyor.
Cinsellikte yaşanan korkular ve cinselliği hayat içerisinde konumlandırdığınız alan, kendinize olan bakış açınızı da değiştiriyor. Bu sebeple ilişki anında ve öncesinde mutlaka kendinizi motive etmeli ve sorunlardan kaçmak yerine onları kabullenerek çözümlenebilir olduğunu bilmelisiniz. Çoğunlukla psikolojik sebeplerden kaynaklanan penis sertleşmemesi, mindfulness terapileriyle hayatınızdan sonsuza dek uzaklaşabilir. Üstelik uzmanlar, bu yöntemin son derece etkili olduğunu belirtiyor.
Tamamen doğal olan ve hayat akışında tüm erkeklerin karşılaşabileceği sorunlar arasında bulunan sertleşmeme durumu, aktif cinsel yaşamı ve hatta birliktelikleri etkileyebilir. Bunun için önlem almak ya da sorunu çözmeye yönelik harekete geçmek çok önemli. Vakit kaybetmeden doğru terapiler ve meditasyon teknikleri eşliğinde hayatınızdan tamamen çıkarabileceğiniz bu sorunu çözmek, cinsel sağlığınız için oldukça önemli. Ne öncesinde yetersiz olacağınızı düşünmek ne sonrasında neler olacağını kurgulamak, cinsel yaşamda size hiçbir katkı sağlamaz. Oysaki anda kalmak ve bu durumu kendinize duyduğunuz saygıyla normalleştirmek, sertleşmeme gibi olumsuzlukları bitirebilir. Diliyoruz ki bu gibi problemleri yaşayan herkes, çözüm yollarını doğru adımlarla uygulayarak yaşadığı sorunu çözebilir.
Son zamanlarda zayıflama, güzellik ve sağlık ile…
Vücut egzersizleri, sağlıklı yaşam ve fit bir gö…
Tuvalet temizliği, hijyen sağlamak için en öneml…
Dünyadaki herkes birbirine ne kadar çok benzese …
Bazıları farklı ve marjinal görünmeyi sever, bu …

source

Linkler