Bu vitaminlerin eksikliği cildi kurutuyor! – Cilt Bakımı – Posta

Eylül 19, 2022 0 Yazar: admin

Cildin koruyucu işlevi, aşırı su kaybını önlemek ve zararlı kimyasalların ve alerjenlerin vücudu etkilemesini durdurmak için önemlidir. Aynı zamanda vücut ısısının korunmasına da yardımcı olur.
Besinler, cildin bu koruyucu bariyeri sağlamasına yardımcı olmak için gereklidir. Bir kişi, ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan sağlıklı ve dengeli öğünlerle, cildin koruyucu işlevlerinde desteklenmesine yardımcı olabilir.
Kuru cilt, aşağıdakiler de dahil olmak üzere belirli besin eksikliklerinin bir belirtisi olabilir:
Bu vitamin ve minerallerin diyetin bir parçası olduğundan emin olmak cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Omega-3, yeşil çay antioksidanları ve zerdeçal tüketmek de kuru cildi önlemeye yardımcı olabilir.
KAÇINILMASI GEREKENLER
Araştırmalar, yağ oranı yüksek bir diyetin, cildin koruyucu işlevlerine müdahale edebilecek cilt iltihabına neden olabileceğini söylüyor. 
Alkol almak da cildin kurumasına neden olabilir ve cildin dış etkenlere karşı bariyer oluşturma yeteneğini olumsuz yönde etkileyebilir.
Ek olarak, tütün içmek cildin kalınlığını değiştirebilir, kuru cilde neden olabilir ve pigmentasyonu değiştirebilir.
İşte kuru cilt sorunu için çözüm olacak besinler… 
A, C, D ve E vitaminleri ile iyi çinko ve selenyum kaynakları olan yiyecekleri tüketmek kuru cildi önlemeye veya iyileştirmeye yardımcı olabilir. Omega-3, yeşil çay antioksidanları ve zerdeçal da cilde fayda sağlar.
Bu besinleri içeren yiyecekleri yemek, cildin koruyucu işlevlerini yerine getirmesine, su kaybını azaltmasına ve cildin nemini artırmasına yardımcı olabilir.
Bununla birlikte, belirli yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi kuru cilde katkıda bulunabilir. 
KURU CİLT SORUNU İÇİN İDEAL BESİNLER
 
Türkiye'den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi posta.com.tr; posta.com.tr haber içerikleri kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. …

source