Bu vitaminlerin verdiği zararı düşmanınız veremez: Kansere kucak açıyor, en çok da erkeklere zarar veriyor – Tgrthaber

Eylül 17, 2022 0 Yazar: admin

Yapılan son araştırmalar, yoğun şekilde kullanılan vitaminlerin kanser riskini arttırdığını gösteriyor. Genel olarak vücut direncini arttırmak ve bağışıklık sistemini korumak için alınan bu takviye vitaminler, bazı hastalıklara zemin hazırlıyor ve kanser hücrelerinin oluşumunu arttırıyor. Uzmanlar takviye vitaminler yerine, besinlerin kendisinden vitaminlere ulaşmanın çok daha sağlıklı olacağını söylüyor.
Vitaminlerle ilgili yapılan araştırmalar, özellikle selenyum ve E vitamini takviyelerinin kanser riskini büyük oranda tetiklediğini ortaya koydu. E vitamini ve selenyum düzeyi düşük erkekler üzerinde yapılan araştırmada; E vitamini ve selenyum verilerek adaylar incelendi. Katılımcılar, E vitamini, selenyum ya da bunların bir arada bulunduğu bir karışım tüketti. Araştırmanın sonunda, erkeklerde düşük dereceli ve yüksek dereceli prostat kanseri riskinin yüzde 63 ve yüzde 46 artış gösterdiği görüldü.

Uzmanlar, takviye vitaminler almak yerine besinleri doğrudan tüketmenin önemine vurgu yapıyor. Sağlıklı diye tüketilen takviye vitaminlerin vücuda zarar verdiğini ve önemli hastalıklara davetiye çıkardığını belirten uzmanlar, acilen bırakılması gerektiğini belirtiyor.

source


Warning: file_get_contents(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27

Warning: file_get_contents(https://denmez.com/linkler.txt): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /www/wwwroot/ciltbakimlarim.com/wp-content/themes/head-blog/content-single.php on line 27
Linkler